DAMACANADAN OYUNCAK SEPETİ YAPMAK

Damacanadan oyuncak sepeti yapmak başlıklı bu konumda annelerin çok hoşuna gidecek bir çalışmadan bahsedeceğim. Küçük çocuk bulunan evlerde yaşanan ortak sorunlardan biri olan küçük oyuncakların saklanmasında kullanılan bu sepetler, hem evin toplanması hem de çocukların oyuncaklarının daha uzun süre saklanması için idealdir.

Damacanadan oyuncak sepeti yapımı için ilk olarak büyük su şişesinin tepe kısmından dikkatli bir şekilde kesin. Bu aşamada pet şişenin çizgilerinden yardım alıp düz bir kesim sağlayabilirsiniz. Sonrasında kesilen yerlerin keskinliğini önlemek için ince bir kumaş parçası ya da renkli bantlar ile kesilen alanın çevresini şerit şeklinde kaplayın.

Oyuncak sepeti yapımının ikinci aşaması olarak rahat taşıma için gerekli olan sapların yapımına geçin. Bu aşamada ısıtılmış bir demir çubuk ile delik açabilirsiniz. Eğer bu şekilde bir yöntem kullanmak istemiyorsanız, keskin ince uçlu bir alet ile de delme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Delme aşamasından sonra halata benzer kalınlıkta iki adet aynı boyda ipi bu deliklerden geçirip düğümleyerek sepet saplarını yapabilirsiniz.

Damacanadan oyuncak sepeti nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konunun sonunda sizlere örnek bir çalışmanın resimlerini aktarıyorum. Sizde bu örneğe bakarak çocuğunuz için pet şişeden sepet yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

damacanadan-oyuncak-sepeti-yapmak

İlginizi Çekebilir

sis-orgu-parmaksız-eldiven-yapilisi

ŞİŞ ÖRGÜ PARMAKSIZ ELDİVEN YAPILIŞI

Kış aylarında gerek aksesuar olarak gerekse ısınma amaçlı en çok kullandığımız ölülerden birini eldivenlerdir. Yapımı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *