DAMACANADAN OYUNCAK SEPETİ YAPMAK

Damacanadan oyuncak sepeti yapmak başlıklı bu konumda annelerin çok hoşuna gidecek bir çalışmadan bahsedeceğim. Küçük çocuk bulunan evlerde yaşanan ortak sorunlardan biri olan küçük oyuncakların saklanmasında kullanılan bu sepetler, hem evin toplanması hem de çocukların oyuncaklarının daha uzun süre saklanması için idealdir.

Damacanadan oyuncak sepeti yapımı için ilk olarak büyük su şişesinin tepe kısmından dikkatli bir şekilde kesin. Bu aşamada pet şişenin çizgilerinden yardım alıp düz bir kesim sağlayabilirsiniz. Sonrasında kesilen yerlerin keskinliğini önlemek için ince bir kumaş parçası ya da renkli bantlar ile kesilen alanın çevresini şerit şeklinde kaplayın.

Oyuncak sepeti yapımının ikinci aşaması olarak rahat taşıma için gerekli olan sapların yapımına geçin. Bu aşamada ısıtılmış bir demir çubuk ile delik açabilirsiniz. Eğer bu şekilde bir yöntem kullanmak istemiyorsanız, keskin ince uçlu bir alet ile de delme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Delme aşamasından sonra halata benzer kalınlıkta iki adet aynı boyda ipi bu deliklerden geçirip düğümleyerek sepet saplarını yapabilirsiniz.

Damacanadan oyuncak sepeti nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konunun sonunda sizlere örnek bir çalışmanın resimlerini aktarıyorum. Sizde bu örneğe bakarak çocuğunuz için pet şişeden sepet yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

damacanadan-oyuncak-sepeti-yapmak


FERMUAR BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir