Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / DANTEL HAVLU KENARI MODELLERİ ŞEMALI ANLATIM

DANTEL HAVLU KENARI MODELLERİ ŞEMALI ANLATIM

Dantel havlu kenarı modelleri şemalı anlatım başlığı altında işlediğim bu konum ile sizlere şık ve basit bir kaç havlu kenarı örneğinden bahsedeceğim. Genç kızların çeyizlerinin olmazsa olmazı havluların kenarlarını süsleyen bu hoş modeller, kısa sürede yapılması ve basit olması yönü ile benim çok hoşuma gitti. Umarım sizler de beğenip kendiniz ya da sevdikleriniz için bu modellerden kullanırsınız.

Dantel havlu kenarı örneği el emeği ile uğraşarak vakit geçiren bayanların en sık aradığı dantel örneklerindendir. Klasiklerden sıkılan ya da sürekli aynı modeli kullanmak isteyenler için bugün 8 adet havlu kenarı örneğinin şemasını sunacağım. Bu şemalarda yer alan havlu kenarı örneklerini, havlunun deseni, rengi ve boyutuna göre seçip uygulayabilirsiniz. Ben bu örneklerden hepsini çok beğendim.

Dantel havlu kenarı yapılışı için ilk olarak havlunun boyutuna göre zincir çekin. Bu zincirlerin üzerine geri dönüşte şemada belirtilen örgü teknikleri ile modeli yapmaya başlayın. Aşağıda sizlere örnek olarak verdiğim örneklerde en fazla trabzan ve zincirlerin kullanıldığını gördüm. Şemanın tamamını uyguladıktan sonra hazırladığınız bu dantel havlu kenarlarını iğne iplik ile ya da tığ ile havluya işleyebilirsiniz.

Dantel havlu kenarı örneklerinin yaparken isterseniz direkt havlu üzerine de işleyebilirsiniz. Bu sayede iki emek yerine tek seferde daha kısa sürede havlularınızı kullanmaya hazır hale getirebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

dantel-havlu-kenarı-modelleri-şemalı-anlatım

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

KOLAY ETAMİN ÖRNEKLERİ

Etamin işlemek son derece zor bir iştir. Fakat kolay etamin örnekleri de yok değildir. Günümüzde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir