DANTEL HIRKA YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Dantel hırka yapmak resimli anlatım başlıklı bugünkü konum ile sizlere zarif bir hırka modelinin yapım aşamalarını aktaracağım. Pek çoğunuzun internet sitelerinde ya da dantel dergilerinde karşısına çıkmış olan klasik dantel hırkanın çok basit bir yapılış şeması vardır. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan, dantel hırka yapımının aşamalarına geçiyorum.

Dantelden hırka yapmak için ufak kare motiflerden yararlanacağız. Bu motifler için ilk olarak zincir çekerek daire oluşturun. Bu zincirin etrafına motif kare olacak şekilde iki sıra trabzan yapın. Hazırladığınız mini motifleri yan yana ve alt alta gelecek şekilde birbirine ekleyin. Bu şekilde hırkanın üst kısmını hazırlayın.

Dantel hırka yapımının ikinci aşamasında birleştirme, kol kısmı ve bel bölgesini yapın. Bu kısımları yaparken delikli bir örgü kullanabilirsiniz. Model için aşağıda sizlerle paylaştığım resmi inceleyebilir, bakarak örneği çıkarabilirsiniz. Bu özel hırkayı bahar aylarında ya da serin yaz gecelerinde kullanabilirsiniz. Aynı modelin biraz ufağından çocuklarınız için de hazırlayıp anne-kız kombini oluşturabilirsiniz.

Dantelden hırka nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda ilgili görselleri paylaşıyorum. Sizde örnekteki gibi beyaz renkli bir hırka hazırlayabileceğiniz gibi daha farklı renklerden oluşan dantel hırkalar da yapabilirsiniz.

source

dantel-hırka-yapmak-resimli-anlatım


KARTONDAN MİNİ STAND YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir