Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / DANTEL KELEBEK YAPMAK ŞEMALI ANLATIM

DANTEL KELEBEK YAPMAK ŞEMALI ANLATIM

Dantel kelebek yapmak şemalı anlatım yazım ile sizlere çok zarif bir çalışmadan bahsedeceğim. El işi ve dantele gönül vermiş bir bayan olarak sizlerin de çok hoşuna gideceğini düşündüğüm çalışmaları sıkça sitede yayınlıyorum. Bu çalışmalara özel kategorilerinden rahatça ulaşabilirsiniz. Bugün anlatacağım çalışmanın detaylarını ve şemasını ise yazının devamında bulabilirsiniz.

Dantelden kelebek yapımı benim hazırlarken çok hoşuma giden bir çalışma oldu. Daha önce benzerlerini gördüğüm bu kelebeklerin renkli örneklerine de çok sık rastladım. Bu dantelden kelebek örneklerini farklı giyim ürünlerinde, takı ve aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Ben dantelden kelebek yapımı ile elde edilen kelebekleri saç bandı süslemesi ve toka olarak kullanmayı düşünüyorum.

Dantelden kelebek yapımı için ilk olarak kelebeğin orta kısmını örün. Sonrasında aşağıdaki şemaya bakarak sağ ve sol kanatlarını örün. İsterseniz farklı renkli ipler ile çok renkli kelebekler hazırlayabilir ya da sade bir renkte ördüğünüz kelebeklerin üzerine pul ve boncuk işlemesi yaparak süsleyebilirsiniz.

Dantelden kelebek yapmak için gerekli olan malzemeleri hazırladıktan sonra aşağıdaki şemaları takip ederek çok hoş bir kelebek hazırlayabilirsiniz. Şimdi sizleri bu hoş çalışmanın resimleri ile başbaşa bırakıyorum. Kolay gelsin.

source

dantel-kelebek-yapmak-şemalı-anlatım

KARTONDAN AT ARABASI YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Cam Dalı Orgu Modeli Nasıl Yapılır

ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ

Çam Dalı Örgü Modeli Örgü demek, emek demektir. Birbirinden güzel kazakları, yelekleri, patikleri ve daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir