DANTEL ŞAL ÖRNEĞİ YAPIMI ŞEMALI ANLATIM

Dantel şal örneği yapımı şemalı anlatım konusu ile sizlere dantelden yapılan bir şal örneğinin detaylarını aktaracağım. Yazlık ya da mevsimlik olarak hazırlanan bu şallar, istenilen her renkte hazırlanabiliyor. İsterseniz beyaz renkli olarak hazırlayıp çeyizlik ya da gelin şalı olarak da bu hoş modeli kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere zarif örneğin nasıl yapılacağı konusunda detayları aktaracağım.

Dantel şal örneği yapımı için uygun ip ve tığı kendiniz belirleyebilirsiniz. Günlük kullanım içinse normal bir ip kullanabilirsiniz. Eğer hazırlayacağınız şalı özel günlerde kullanacaksanız daha farklı, simli, parlak ya da daha kalın ipler ile hazırlayabilirsiniz. Şalı daha da özelleştirmek isterseniz boncuk ya da pullar ile de detaylandırabilirsiniz.

Dantel şal örneği yapımı sırasında her bir yarım daireye benzer şekli bir motif olarak değerlendirebilirsiniz. Şal yapımına başlarken ilk yapmanız gereken boyutunu belirlemek olmalı. Boyut belirledikten sonra istediğiniz boyuta göre zincir çekin ve bu zincirlerin üzerine kutucuk yapın. Bu kutucukların üzerine aşağıdaki şemaya göre modeli işlemeye başlayabilirsiniz. En son bir adet yarım daire motifi kalana kadar eksilterek devam edin. Son aşama olarak ise isterseniz yeni şalınıza ince bir kenar gidebilirsiniz.

Dantel şal nasıl yapılır konusu ile ilgili yazımın burada sonuna geldim. Siz de bu özel şal modelini hazırlamak istiyorsanız, aşağıdaki şema ve modeli inceleyip örneği çıkarabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

dantel-şal-örneği-yapımı-şemalı-anlatım

İlginizi Çekebilir

cift tig dikis egitimi

ÇİFT TIĞ DİKİŞ EĞİTİMİ

Tığ aracılığıyla dikiş yapmak birçok bayanın kullandığı bir yöntemdir. Fakat tabii bu yöntemin de farklılıkları …

Leave a Reply

Your email address will not be published.