DANTEL ŞAL ÖRNEĞİ YAPIMI ŞEMALI ANLATIM

Dantel şal örneği yapımı şemalı anlatım konusu ile sizlere dantelden yapılan bir şal örneğinin detaylarını aktaracağım. Yazlık ya da mevsimlik olarak hazırlanan bu şallar, istenilen her renkte hazırlanabiliyor. İsterseniz beyaz renkli olarak hazırlayıp çeyizlik ya da gelin şalı olarak da bu hoş modeli kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere zarif örneğin nasıl yapılacağı konusunda detayları aktaracağım.

Dantel şal örneği yapımı için uygun ip ve tığı kendiniz belirleyebilirsiniz. Günlük kullanım içinse normal bir ip kullanabilirsiniz. Eğer hazırlayacağınız şalı özel günlerde kullanacaksanız daha farklı, simli, parlak ya da daha kalın ipler ile hazırlayabilirsiniz. Şalı daha da özelleştirmek isterseniz boncuk ya da pullar ile de detaylandırabilirsiniz.

Dantel şal örneği yapımı sırasında her bir yarım daireye benzer şekli bir motif olarak değerlendirebilirsiniz. Şal yapımına başlarken ilk yapmanız gereken boyutunu belirlemek olmalı. Boyut belirledikten sonra istediğiniz boyuta göre zincir çekin ve bu zincirlerin üzerine kutucuk yapın. Bu kutucukların üzerine aşağıdaki şemaya göre modeli işlemeye başlayabilirsiniz. En son bir adet yarım daire motifi kalana kadar eksilterek devam edin. Son aşama olarak ise isterseniz yeni şalınıza ince bir kenar gidebilirsiniz.

Dantel şal nasıl yapılır konusu ile ilgili yazımın burada sonuna geldim. Siz de bu özel şal modelini hazırlamak istiyorsanız, aşağıdaki şema ve modeli inceleyip örneği çıkarabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

dantel-şal-örneği-yapımı-şemalı-anlatım


TÜLDEN ŞIK ŞAL YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir