DANTELDEN AVİZE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Dantelden avize yapmak resimli anlatım konusu ile çok farklı ve zarif bir değerlendirme projesini sizlere aktaracağım. Sitede farklı zamanlarda değişik malzemeler ile yapılan avize çeşitlerine yer verdim. Sizlerden gelen beğeniler doğrultusunda araştırma yaparken karşıma çıkan bu hoş çalışmanın detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Dantelden avize yapımı için bir kaç parça aynı ya da birbirinden farklı yuvarlak dantel örtü, bir adet balon, tutkal ve lamba tesisatı yeterli. Çok büyük el emeği ve fazla malzeme gerektirmeden hazırlanan dantel avize, görünüş olarak da çok şık ve zarif bir tasarım oluşturuyor. Bu çalışmada aynı renk danteller kullanabileceğiniz gibi farklı renklere sahip danteller de kullanabilirsiniz.

Dantelden avize yapmak için ilk olarak yapmak istediğiniz avizenin boyutuna göre balonu şişirin. Ardından dantelleri teker teker tutkalın içine batırın ya da fırça yardımı ile tutkallayın. Tutkallanan dantelleri kırışık kalmayacak şekilde sırayla balonun üzerine yapıştırın. Bu aşamada en tepeye yapıştırma yaparken dikkatli olmalı ve yuvarlak örtülerden birini en tepeye yerleştirmelisiniz. Geri kalan örtüleri yapıştırırken de birbirlerine temas etmelerine dikkat etmenizde fayda var. Yapıştırma işleminden sonra kurumasını bekleyip bir iğne yardımı ile balonu patlatıp dantel avizeyi kullanabilirsiniz.

Dantelden avize nasıl yapılır sorusunun cevabı için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Bu resimleri inceleyerek daha detaylı şekilde bu hoş çalışmanın yapımını inceleyebilirsiniz.

source

dantelden-avize-yapmak


FERMUAR BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir