Ana Sayfa / EL İŞLERİ / DANTELDEN DEKORATİF ŞEMSİYE YAPMAK

DANTELDEN DEKORATİF ŞEMSİYE YAPMAK

Dantelden dekoratif şemsiye yapmak fikri çoğu el işi seven bayanın hoşuna gidecektir diye düşünüyorum. Ben ilk gördüğümde çok hoşuma gitti ve sizlerle de paylaşmayı düşündüm. Dantel ile yapılabileceklerin sınırlarını zorlayan bu hoş çalışmanın detayları hakkında bilgilere şimdi geçiyorum.

Dantelden dekoratif şemsiye yapımı için dantel için gerekli olan malzemeler ve bir de şemsiye düzeneği yeterlidir. Bu malzemeler kısa sürede çok hoş ve dekoratif bir şemsiye hazırlayabilirsiniz. Fiskos masa ya da yuvarlak masa örneklerinin kullanıldığı bu şemsiyelerde genelde beyaz renkli ipler kullanıyor. Ancak siz dilerseniz farklı bir renk tonu da kullanabilirsiniz.

Dekoratif şemsiye yapımında kullanılan desenler genelde çiçek ve kelebek türü desenler. Örnek çalışmada da beyaz dantel üzerine pembe renkli ip ile işlenen güller kullanılmış. Siz dilerseniz daha farklı bir örnek ve model kullanabilirsiniz. Dantel örgüyü tamamladıktan sonra kenarlarından şemsiye aparatına geçirerek dekoratif şemsiye yapımını tamamlayabilirsiniz.

Dantelden dekoratif şemsiye nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim yazımın sonunda sizlerle örnek bir çalışma paylaşıyorum. Bu örnek çalışmayı inceleyerek siz de kendinize özel bir dekoratif şemsiye yapabilir, sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Kolay gelsin.

dekoratif-şemsiye-yapımı-resimli

source

İlginizi Çekebilir

Kılçık örgü modeli yapimi

KILÇIK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Örgü deyince aklımıza renk renk yumaklar ile o yumaklar ile yapılabilecek modeller içerisinden birisini seçmek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir