Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / DANTELDEN YAZLIK ELBİSE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

DANTELDEN YAZLIK ELBİSE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Dantelden yazlık elbise yapmak resimli anlatım konum ile sizlere çok kibar ve hoş bir elbise modelini anlatacağım. Benim bu yaz çok beğenerek takip ettiğim örgü elbise modellerinden biri olan bu örnek, elbiselerin dışında, farklı dantel giyim ürünlerinde de kullanılabiliyor. Şimdi merak eden ve denemek isteyenler için dantelden yazlık elbise yapımının detaylarını açıklıyorum.

Dantelden yazlık elbise yapımı için çok basit ve pratik bir örnek kullanılıyor. Yapımında basit teknikler kullanılan bu modele normal, yuvarlak bir motife başlar gibi başlayın. Yaptığınız zincirden halkanın yarısına kadar trabzan yapın ve aynı yerden trabzan yaparak ikinci sıraya dönün. İkinci sırayı bir zincir bir trabzan ile bitirdikten sonra son sırada sık iğne ve kirpik ile yukarı motifi bitirin.

Dantel elbise modelinin yapımında kullanılan motifin ikinci kısmında zincir çekerek diğer motife geçiş yapın. Bu şekilde uzunlamasına motifleri sıralayıp istediğiniz boyuta kadar örebilirsiniz. Elbiseye şekil vermek içinse uzunlamasına motifleri yan yana birbirine ekleyin. Hazırladığınız dantel elbiseyi altına istediğiniz şekilde astar giyerek kullanabilirsiniz.

Dantel yazlık elbise yapımı ile ilgili yazımın sonunda motifi daha iyi anlamanız için görselleri paylaşıyorum. Bu görselleri inceleyerek sizde çok hoş yazlık elbiseler hazırlayabilirsiniz. Aynı modelin küçük halini kız çocukları için de hazırlayabilirsiniz.

source

dantelden-yazlık-elbise-yapmak-resimli-anlatım

DANTEL HIRKA YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

DANTEL ÖRNEKLERİ VE MODELLERİ

DANTEL ÖRNEKLERİ Ülkemizde geçmişe nazaran popülerliğini yitiren dantel ve el işi, genelde kadınlar tarafından tığ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir