Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / DEKORATİF MUTFAK PERDESİ YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

DEKORATİF MUTFAK PERDESİ YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Dekoratif mutfak perdesi yapımı resimli anlatım konum ile sizlere çok hoşunuza gideceğine inandığım bir çalışmadan bahsedeceğim. Bayanların günlerinin büyük kısmını geçirdiği mutfakları için hazırlanan bu örme ürün benim çok hoşuma gitti. Özellikle sevimli ve canlı renklere sahip küçük mutfaklarda hoş bir dekoratif perde olabilecek bu çalışmanın detaylarını şimdi sizlerle paylaşacağım.

Dekoratif mutfak perdesi yapımı çalışmasında küçük motiflerden yararlanılır. Bu motiflerin yapımında biraz kalın ve canlı renklere sahip özel iplerden kullanabilirsiniz. Mutfak düzeninizde tercihiniz sadelikten yanaysa çok renkli ipler yerine tek rengin farklı tonlarını kullanabilir ya da dekorasyonda üstün olan 2, 3 rengi kullanabilirsiniz. Ben kendi mutfağım için çok renkli bir dekoratif perde hazırlamayı düşünüyorum.

Motifli mutfak perdesinin yapımı için yuvarlak ve yarım ay şeklinde motifler kullanmanız gerekecek. Perdeye vermek istediğiniz şekil ve hazırlamak istediğiniz boyuta göre bu motiflerin sayısını kendiniz belirleyebilirsiniz. Dekoratif perde yapımı için klasik çiçek desenli motiflerden yararlanabilirsiniz. Perdenin en üst noktalarına motifleri yaparken perde demirine örerek tutturabilirsiniz. Eğer bunu yapmak istemiyorsanız, sonradan kulp örebilir ya da normal perde kornejine tutturmak için aparat dikebilirsiniz.

Dekoratif perde nasıl yapılır konum ile anlattığım örgü perdeyi mutfakların dışında çocuk ya da bebek odası için de hazırlayıp kullanabilirsiniz. Aşağıda konunun detayını açıklayan resimleri sizlerle paylaşıyorum. Bu motiflere bakarak siz de zarif dekoratif perdeler hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

dekoratif-mutfak-perdesi-yapımı

KAT KAT LİF MODELİ YAPILIŞI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

TIĞ İŞİ YAZLIK ÇOCUK ELBİSE YAPIMI

Yaz aylarında annelerin çocuklarına giydirebileceği yazlık tığ işi çocuk elbise yapımı yazısıyla sizlerin karşısındayız. 2018’e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir