Ana Sayfa / DEKORASYON / DEKORATİF TABELA YAPMAK

DEKORATİF TABELA YAPMAK

Dekoratif tabela yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı diyeceğiniz bir çalışma ile karşınızdayım. Ev dekorasyonlarında ahşap kullanımını çok seven biri olarak bu çalışmanın çok hoşuma gittiğini belirtmek istiyorum. Çocuk odası, ev girişi, mutfak gibi eğlenceli alanlarda kullanılan bu dekoratif tabelaları, oturma odası ve salonlarda da daha şık şekillerde tasarlayıp kullanabilirsiniz.

Dekoratif tabela yapmak için istediğiniz boyutta bir ahşap tahta kullanabilirsiniz. Bunun yanında çok sayıda ufak çivi, bu çivileri çakmak için çekiç, ince renkli ipler ve desen şablonu da dekoratif tablo yapımı için gerekli malzemeler arasında yer alıyor. Malzemeler arasında yer alan desen şablonunu istediğiniz desenlerden seçebilirsiniz. İsterseniz, desen yerine örnekteki gibi yazı şablonu da kullanabilirsiniz. Benim tavsiyem oturma odası ve salonlar için desen, diğer mekanlar için uygun yazı şablonları kullanılmasından yana.

Gerekli olan malzemeler hazırlandıktan sonra ilk olarak şablonu tahta üzerine yerleştirip sabitleyin. Sabitlenen desen şablonunun hatlarından ilk olarak çivileme işlemini yapın. Bunu yaparken elinize bir koruyucu eldiven takmanızı tavsiye ediyorum. Çivilemeden sonra çarpraz şekilde ipleri geçirerek tabelayı oluşturabilirsiniz.

Dekoratif tabela yapmak için biraz fazla zaman ayırmanız gerekebilir. Ancak ortaya çıkan sonuçtan memnun olacağınıza eminim. Şimdi bu hoş çalışmanın detayları için sizi anlatımlı resimler ile başbaşa bırakıyorum. Kolay gelsin.

dekoratif-tabela-yapmak

source

ANLATIMLI KUMAŞ PANTOLON YAPMAK ŞABLONLU başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

hücre modeli yapilisi

HÜCRE MODELİ ÖDEVİ YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIMI

Ödev konularından olan hücre modeli yapılışı ödevi için nasıl yapılır ve videolu anlatımını sizler için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir