Deniz Kabugu Bebek hirkası yapilisi
Deniz Kabugu Bebek hirkası yapilisi

DENİZ KABUĞU BEBEK HIRKASI YAPILIŞI

Bebekler hayatımızda oldukça güzel ve büyük bir yere sahiptirler. Bir bebeğin bulunduğu ev şüphesiz ki huzurlu ve nesşeli bir evdir. Bizlere bir neşe deposu olarak gönderilen bebekler için elimizden gelen şeylerin en iyisini yapmaya çalışırız. Her anlamda onları mutlu etmek için uğraşırız ve karşılığında onlardan sadece bir gülücük bekleriz. Çünkü bize verdikleri en değerli şey budur. Bu sayede biz de mutlu oluruz.

Bebekleri bu kadar önemserken onlar için tabii ki ellerimizle bir şeyler yapmayı isteriz. Işte bunlardan biri de hırkalardır. Envai çeşit model bulunan bebek hırkaları arasından sizlere deniz kabuğu modelli bebek hırkası örneklerini vereceğiz.

Deniz Kabuğu Bebek Hırkası İçin Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renk yumuşak örgü ipi
  • Şiş

Deniz Kabuğu Bebek Hırkası Yapılışı

  • Hırkaya arka taraftan başlanır. İlk olarak 60 ilmek atılır. Bu ilmekler 1 ters 4 düz ve 1 ters örülerek hırkanın lastik kısmı yapılmış olunur.
  • İsterseniz bu aşamada direkt olarak deniz kabuğu motifine geçebilir, isterseniz de bir sıra düz örgüye devam ederek daha sonra deniz kabuğu motifine başlayabilirsiniz.
  • Deniz kabuğu motifini oluştururken çift sayılı ilmekle başlamak gerekektedir.
  • Örgünün ön yüzünde ipi arkaya alarak kenar ilmekten sonra gelen ilmekler ikişer ikişer alınarak sağ şiş ile örülür.
  • Hırkanın arka yüzünde de ipler arkadan öne atılır. Ilk olarak birinci ilmek sağ şişe alınr, düz bir şekilde örülür.
  • İp tekrar arka tarafa çevrilir. Sol şişte kalan ikinci ilmek ters olarak örülür.
  • Bu şekilde sürekli olarak devam ederek deniz kabuğu şekillerini oluşturabilirsiniz.

Yumuşacık Bir Hırka

Bu örgü modeli ile aslında bere, yelek, kazak gibi ürüner de örebilirsiniz. Hırka olarak da gayet şık bir görüntüsü olan örgü deniz kabuğunun verdiği kabarık desenle yumuşak bir doku ile karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yumuşak ipin kullanılmasıyla zaten bebekler için oldukça kullanışlı bir hırka modeli halini almaktadır.

Hırka Örün Bebeklerinizi Mutlu Edin

Bebek hırkası örgü modellerine bakarak bebeğinize çok üzel hırkalar örebilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Bilirsiniz ki bir bebeği mutlu etmek için ona küçük hediyeler sumak yeterli olmaktadır. Siz bebeğinize her yaptığınız uğraş ile onun gözünde gittikçe önemli bir yere sahip olursunuz. Deniz kabuğu bebek hırkasını bebeğinize ya da herhangi bir bebeğe örerek hem kendinizi mutlu edin, hem de bebeği sevindirin ve gülücüklerinin sebebi olun.

İlginizi Çekebilir

Basit Banyo lif modelleri

BASİT BANYO LİF ÖRNEKLERİ MODELLERİ

Banyo lif örnekleri, gündelik hayatımızda banyo yaparken temizlendiğimiz bezler olarak yorumlanmaktadır. Hazır olarak alınabilen, genellikle …

Leave a Reply

Your email address will not be published.