DİKİŞSİZ YASTIK KILIFI HAZIRLAMAK

Dikişsiz yastık kılıfı hazırlamak için paylaştığım bu güzel çalışmayı nasıl yapıldığını öğrenerek sizde evinizdeki yastıkları bu şekilde kılıflara geçirebilirsiniz. Yastık yüzü yapımında da yine bu fikri kullanabilir ve renk olarak farklı kumaşlar kullanarak yastıklarınızı kılıflarla değiştirebilirsiniz.

Yapımı oldukça kolay olan bu çalışma da mantık yastıktan büyük bir kumaş kullanmak. Yaparken zorlanmayacağınızı düşündüğüm bu güzel çalışmayı geliştirerek terziye fermuar dahi diktirebilir ve fermuarlı kılıf haline de dönüştürebilirsiniz. Ancak bu şekilde bağlandığı yere fiyonk da yaparak hiç bağlandığı da gözükmez.

Bu tür yastık süsleme veya kılıf çalışmaları ile sizde evinizdeki koltukların üzerinde bulunan yastıkların rengini kolaylıkla değişebilirsiniz. Eskiden koltuklara yüz diktirmek veya yüz geçirtmek vardı. Oldukça da masraflıydı.

Ancak günümüzde dikişsiz yastık kılıfı hazırlama tekniği ile hiç uğraşmadan her türlü renkli kumaşa veya desenli kumaşa yastıkları dönüştürebilirsiniz. Şimdi sizleri bu güzel çalışma ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

source

dikissiz-yastik-kilifi-hazirlamak


FERMUARLI KOLAY CÜZDAN NASIL YAPILIR başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir