Ana Sayfa / DEKORASYON / DİKİŞSİZ YASTIK KILIFI HAZIRLAMAK

DİKİŞSİZ YASTIK KILIFI HAZIRLAMAK

Dikişsiz yastık kılıfı hazırlamak için paylaştığım bu güzel çalışmayı nasıl yapıldığını öğrenerek sizde evinizdeki yastıkları bu şekilde kılıflara geçirebilirsiniz. Yastık yüzü yapımında da yine bu fikri kullanabilir ve renk olarak farklı kumaşlar kullanarak yastıklarınızı kılıflarla değiştirebilirsiniz.

Yapımı oldukça kolay olan bu çalışma da mantık yastıktan büyük bir kumaş kullanmak. Yaparken zorlanmayacağınızı düşündüğüm bu güzel çalışmayı geliştirerek terziye fermuar dahi diktirebilir ve fermuarlı kılıf haline de dönüştürebilirsiniz. Ancak bu şekilde bağlandığı yere fiyonk da yaparak hiç bağlandığı da gözükmez.

Bu tür yastık süsleme veya kılıf çalışmaları ile sizde evinizdeki koltukların üzerinde bulunan yastıkların rengini kolaylıkla değişebilirsiniz. Eskiden koltuklara yüz diktirmek veya yüz geçirtmek vardı. Oldukça da masraflıydı.

Ancak günümüzde dikişsiz yastık kılıfı hazırlama tekniği ile hiç uğraşmadan her türlü renkli kumaşa veya desenli kumaşa yastıkları dönüştürebilirsiniz. Şimdi sizleri bu güzel çalışma ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

source

dikissiz-yastik-kilifi-hazirlamak

FERMUARLI KOLAY CÜZDAN NASIL YAPILIR başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Dantel peçete örnekleri -

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ Danteller evin birçok alanında olduğu kadar günlük hayatta da kullanılan bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir