DİKİŞSİZ YASTIK KILIFI HAZIRLAMAK

Dikişsiz yastık kılıfı hazırlamak için paylaştığım bu güzel çalışmayı nasıl yapıldığını öğrenerek sizde evinizdeki yastıkları bu şekilde kılıflara geçirebilirsiniz. Yastık yüzü yapımında da yine bu fikri kullanabilir ve renk olarak farklı kumaşlar kullanarak yastıklarınızı kılıflarla değiştirebilirsiniz.

Yapımı oldukça kolay olan bu çalışma da mantık yastıktan büyük bir kumaş kullanmak. Yaparken zorlanmayacağınızı düşündüğüm bu güzel çalışmayı geliştirerek terziye fermuar dahi diktirebilir ve fermuarlı kılıf haline de dönüştürebilirsiniz. Ancak bu şekilde bağlandığı yere fiyonk da yaparak hiç bağlandığı da gözükmez.

Bu tür yastık süsleme veya kılıf çalışmaları ile sizde evinizdeki koltukların üzerinde bulunan yastıkların rengini kolaylıkla değişebilirsiniz. Eskiden koltuklara yüz diktirmek veya yüz geçirtmek vardı. Oldukça da masraflıydı.

Ancak günümüzde dikişsiz yastık kılıfı hazırlama tekniği ile hiç uğraşmadan her türlü renkli kumaşa veya desenli kumaşa yastıkları dönüştürebilirsiniz. Şimdi sizleri bu güzel çalışma ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

source

dikissiz-yastik-kilifi-hazirlamak

İlginizi Çekebilir

Rulodan dürbün yapımı

TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN DÜRBÜN YAPIMI

Evlerimizde kullandığımız ürünlerden bittikten sonra bazılarını geri dönüşüme çevirerek tekrardan değerlendirebiliyoruz. Tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *