Ana Sayfa / DEKORASYON / DİKİŞSİZ YASTIK KILIFI NASIL YAPILIR

DİKİŞSİZ YASTIK KILIFI NASIL YAPILIR

Dikişsiz yastık kılıfı nasıl yapılır diyenler için bulduğum bu güzel çalışmayı sizde evinizde kolayca yapabilirsiniz. Evde renginden veya deseninden rahatsız olduğunuz yastıkları dikişsiz işlemle kılıflayabilirsiniz. Kolay kılıf yapmak veya hazırlamak için daha önce de güzel bir çalışma paylaşmıştım.

Bu çalışma da yine ona benziyor. Aynı mantıkla yapılıyor. Herhangi bir dikiş işlemi yok. Yapmanız gereken kumaşı temin ettikten sonra sarmalama tekniği ile yastığı içinde kaybetmek. Daha sonra kurdele veya normal bağ ile işlemi tamamlamak. Bu sayede çok güzel kılıflara sahip yastıklarınız olmuş olacak.

Bu tür çalışmalar ile evinizdeki sıkıldığınız yastıklardan da kurtulmuş olursunuz. Desen veya renk olarak farklı kumaşlar temin ederek çok güzel yastık kılıfları hazırlayabilirsiniz.

Yastık kılıfı hazırlarken, dikkat etmeniz gereken en önemli işlem ise ; kullanacağınız kumaşın yastıktan oldukça büyük ve uzun olması gerekiyor. Bu sayede dikiş işlemine gerek kalmaksızın kısa sürede kılıf çalışmasını tamamlayabilirsiniz. Şimdi sizleri bu güzel fikir ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

source

dikissiz-yastik-kilifi-nasil-yapilir

FERMUARLI KOLAY CÜZDAN NASIL YAPILIR başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir