DİŞ TARTARLARINI TEMİZLEMEK İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

Diş tartarlarını temizlemek için bitkisel çözüm arayanlara özel olarak bu tavsiyeleri paylaşmak istedik. Bu tavsiyeleri uygulayarak diş taşı ve tartarlardan kurtulabilirsiniz.

Diş Tartarı için Bitkisel Çözümler:

  • Misvak kullanarak diş tartarı ve taşı oluşumuna engel olabilirsiniz. Misvak, içindeki flor ile diş fırçası ve diş macunu özelliği taşımaktadır. Yemeklerden 2-3 dakika sonra uygulayabilirsiniz.
  • Tartar için özel gargara tarifi : 1 çay kaşığı biberiye, nane ve lavantayı birlikte karıştırın. Ardından da bu karışımdan bir tatlı kaşığı alıp kaynar suyun içine koyun. Demlenince süzüp su ile gargara yapın.
  • 2 çay kaşığı kadar şeker, 3 damla nane yağı, Dörtte üç miktarda borik asit çözeltisi ve 4 bardak kadar suyu iyice karıştırın. Bu karışımı şişe içine koyup iyice çalkalayın. Gargara yaparak tartarları temizleyin. Sakın yutmayın.
  • Tartarlardan kurtulmak için bitkisel yöntemler olarak uçucu yağları uygulayabilirsiniz. 3 damla tarçın yağı, 2 damla karanfil yağı, 2 çay kaşığı kadar şeker ve 3/4 çay kaşığı miktarda borik asit çözeltisini 4 bardak su içine ilave edip iyice çalkalayın ve gargara olarak kullanın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *