Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / DIŞTAN BAŞLANAN KARE MOTİF ÖRNEĞİ

DIŞTAN BAŞLANAN KARE MOTİF ÖRNEĞİ

Dıştan başlanan kare motif örneği konum ile sizlere farklı bir kare motif örme tekniğinin detaylarını aktaracağım. Görünüş olarak diğer kare motiflere benzeyen bu örnekte başlangıç olarak dış kenarlar kullanılıyor. Bebek battaniyesi, uzun şal, örgü yelek ve kare motif kullanılan diğer tüm örgü ürünlerinde kullanabileceğiniz motif örneğinin yapımını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Dıştan başlanan kare motif örneği için ilk olarak iki ya da daha fazla renk kullanmanız gerekli. Bu renklerin kullanımını kendi zevkinize göre belirleyebilirsiniz. Eğer artık ipleri değerlendirmek için bu tür motifleri kullanıyorsanız, elinizdeki iplerin miktarına göre de bir düzenleme yapabilirsiniz. Örneğin fazla olan rengi taban rengi olarak kullanabilir, elde edeceğiniz üründe yoğunluğu bu renk üzerine çekebilirsiniz.

Kare motif yapımı için ilk olarak 72 adet zincir çekerek örgüye başlayın. Zincirleri daire gibi birbirine bağladıktan sonra örgünün dışı yerine iç kısmına doğru örmeye başlayın. İlk sırada 5 trabzan 9 zincir yaparak sırayı tamamlayın. Kare motif olması için köşelere gelince dıştan 4 zincir çekip şeklini verin. Zincirlerden sonra hemen yandaki ilmek üzerine batıp trabzan yapmaya devam edin. Sonraki her sırada trabzan sayısını bir düşürüp zincir sayısını aynı 9 adet yapıp devam edin. Orta kısımda da sadece zincirleri çekip orta kısımda tek seferde çekip motifi bitirin.

Aşağıda sizler için kare motif yapımı ile ilgili detaylı resimler paylaşıyorum. Bu resimlere bakarak siz de aşama aşama bu özel motifi hazırlayabilir, ürünlerinizde kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

dıştan-başlanan-kare-motif-örneği

İlginizi Çekebilir

ceyizlik-seccade-modelleri-1

ÇEYİZLİK SECCADE MODELLERİ

Çeyizlik seccade modelleri, pek çok kişinin favori ürünleri arasında bulunmakla, hem dini hassasiyetlerimizin hem de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir