Ana Sayfa / KİŞİSEL BAKIM / DOĞAL ÇATLAK KREMİ YAPIMI

DOĞAL ÇATLAK KREMİ YAPIMI

Doğal çatlak kremi yapımı oldukça basit ve tamamen sağlıklı bir yapıya sahiptir. Aşağıda yer verdiğim krem tarifleri ile vücudunuzu doğal biçimde tedavi etmiş olursunuz.

Atkuyruğu

Sağlığınız için bir çok faydası bulunan atkuyruğu bitkisi, cilt yüzeyinde oluşan çatlaklar konusunda da oldukça etkilidir. At kuyruğu bitkisi ile çatlaklardan kurtulmak için; 1 litre %40 alkol içine 100 gram atkuyruğu bitkisini ekleyip 1 ay bekletin. Ardından da karışımın içine 8-10 damla kadar limon suyu ilave edin ve yarım litre kadar su ile seyreltin. Hazırladığınız bu karışımı, çatlak olan bölgelere yuvarlak hareketlerle günde iki defa uygulayın.

Havuç merhemi

Taze havucu buharda pişirin. Daha sonra püre haline getirip çatlakların üzerine uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Sıcak su çatlaklarınızı daha da görünür hale getirecektir bu yüzden soğuk su tercih etmelisiniz.

Çatlakları yok eden mucizevi merhem

5 adet pancar ve 5 adet şeftalinin kabukları ile havucun kalbi denilen bölümü çıkarıp blenderdan geçirin. Hazırladığınız karışımı çatlaklara uygulayın.

HIZLI SAÇ UZATAN DOĞAL MASKELER başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

LİMON ve KAHVE İLE PEELİNG YAPIMI

Limon ve kahve ile peeling yapımı oldukça basit ve maliyetsizdir. Evdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz peeling karışımını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir