DOĞAL ÇATLAK KREMİ YAPIMI

Doğal çatlak kremi yapımı oldukça basit ve tamamen sağlıklı bir yapıya sahiptir. Aşağıda yer verdiğim krem tarifleri ile vücudunuzu doğal biçimde tedavi etmiş olursunuz.

Atkuyruğu

Sağlığınız için bir çok faydası bulunan atkuyruğu bitkisi, cilt yüzeyinde oluşan çatlaklar konusunda da oldukça etkilidir. At kuyruğu bitkisi ile çatlaklardan kurtulmak için; 1 litre %40 alkol içine 100 gram atkuyruğu bitkisini ekleyip 1 ay bekletin. Ardından da karışımın içine 8-10 damla kadar limon suyu ilave edin ve yarım litre kadar su ile seyreltin. Hazırladığınız bu karışımı, çatlak olan bölgelere yuvarlak hareketlerle günde iki defa uygulayın.

Havuç merhemi

Taze havucu buharda pişirin. Daha sonra püre haline getirip çatlakların üzerine uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Sıcak su çatlaklarınızı daha da görünür hale getirecektir bu yüzden soğuk su tercih etmelisiniz.

Çatlakları yok eden mucizevi merhem

5 adet pancar ve 5 adet şeftalinin kabukları ile havucun kalbi denilen bölümü çıkarıp blenderdan geçirin. Hazırladığınız karışımı çatlaklara uygulayın.

İlginizi Çekebilir

PATATES KABUĞU İLE SAÇ BAKIMI

Patates kabuğu ile saç bakımı yapmak oldukça pratik ve sağlıklıdır. Patates kabuğunu kullanarak saçınızı eski …

Leave a Reply

Your email address will not be published.