DOĞAL MALZEMELERDE EVDE SAÇ PARFÜMÜ YAPIMI

Doğal malzemelerle evde saç parfümü yapımı oldukça kolay ve pratiktir. Saçlarınızın hoş kokmasını sağlayan bu parfümü doğal malzemelerle çok kısa sürede hazırlayabileceksiniz.

Doğal malzemelerle hazırlayacağınız parfüm için ihtiyacınız olanlar;

6 yemek kaşığı kadar pudra haline getirilmiş odun kömürü
5 yemek kaşığı kokulu sakız
1 yemek kaşığı nitrat
1 yemek kaşığı benzoin
2-3 damla bergamot yağı
2-3 damla sandal ağacı yağı
Bir miktar zamk

Yukarıdaki listede verdiklerimizin hepsi parfüm için kullanılan malzemelerdir. Hazır parfümlerin imalatında da kullanılmaktadırlar.

Doğal Malzemelerle Saç Parfümü Yapımı

Doğal malzemelerle hazırlanan parfümün yapımı için tüm malzemeleri eksiksiz temin etmelisiniz. Ardından da odun kömürü, kokulu sakız ve benzoini bir kap içinde karıştırın. Hazırladığınız karışımı ince delikli bir süzgeçten geçirin ve ardından da yağları ekleyin. Son olarak potasyum nitrat ve zamkı ekleyip karışımı ısıtın. Isıttığınız karışımı ocaktan alın ve buharını saçlarınıza tutun. Bu yöntem sayesinde saçınızdaki kötü kokudan kurtulacak ve uzun süre hoş kokmasını sağlayacaksınız.


SARARAN DİŞLERİ MUZ KABUĞU İLE BEYAZLATIN başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir