DOĞAL SİVRİSİNEK KOVUCU TAVSİYELER

Doğal sivrisinek kovucu tavsiyeler ile siz de yaz mevsiminin sivrisineksiz olarak geçirebilirsiniz.

Evin içine, balkona ya da bahçenize nane yaprakları yerleştirin. Nane yapraklarını bir kaç damla su içinde ezerseniz daha güçlü koku salacaktır.

Evinizde her zaman taze fesleğen bitkisi yetiştirin. Fesleğen ile sivrisinekleri kaçırabilirsiniz. Ayrıca, sivrisinek gibi çeşitli böceklerin gelmesini de engellersiniz.

Bir kap içine biraz su ile birlikte birkaç tane kıyılmış sarımsak koyun. Bu karışımı birkaç saat bekletip, spreyli şişe içine doldurun. Perde, kapı ve pencere köşelerine püskürterek, sivrisineklerin gelmesini engellersiniz. Ayrıca, kene ve pirelerin de gelmesini engellemiş olursunuz.

C vitaminini bolca tüketmeye özen gösterin. Vücudunuzda yüksek miktarda C vitamini olursa, sivrisinekler size yaklaşmaz.

Bir bardağın içine sirke doldurun ve pencere önlerine yerleştirin. Sirkenin kokusu sinekleri uzaklaştıracaktır.

Sinekleri kendinizden uzaklaştırmak için; mercimek, badem ve mantar gibi B vitaminlerini yüksek miktarda tüketin.

Hint yağı, biberiye, kekik, çam, mine, sarımsak, turnagagası ve sedir ağacı yağı gibi uçucu yağlar, sivrisinekleri uzaklaştırmaktadır.


EKMEĞİN KÜFLENMESİNİ ÖNLEMEK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir