DOKUMA ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI | Kendinyapsana.com
Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / DOKUMA ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI

DOKUMA ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI

Dokuma örgü örneği yapımı çok zor gibi görünebilir ancak, biraz başlayıp tutturduğunuzda çok kolay ve keyifli olduğunu görebilirsiniz. Dokuma örgü örnekleri bir çok amaçla kullanılmaktadır. Özellikle de kazak, hırka, yelek ve battaniye örgülerinde tercih edilen bir örnektir.

Dokuma örgü örneği arasına yapılacak saç örgüsü ya da burgulu diğer örgüler ile çok iyi bir ara örnek kombini oluşturulmaktadır.

Dokuma örgü deseni örnekleri, örme atkılar, örme bere ve bebek battaniyesi örneklerinde daha kalın yapıldığı için çok güzel duruyor. İçeriğe eklediğim videoda dokuma örgüsünün nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Videoda da izlerken farkedeceksiniz çok fazla zor olmadığını.
Dokuma örgü deseninin sayısını arttırdığınızda daha uzun ve çapraz örgüler yapabilirsiniz. Özellikle de ince ip kullananlar için çok iyi bir örnek olacaktır. Ancak, ince ip kullananların ipi sıkı tutması gerekmektedir. Aksi durumda gevşek bir örgü çıkabilir.

Dokuma örgüsü aralarına kendi bildiğiniz başka örgü tekniklerini katabilirseniz, daha farklı ve dikkat çekici tasarımlar elde edebilirsiniz.

TIĞ İŞİ ÇİZGİLİ ZİGZAG ÖRGÜ YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kazak-Ornekleri-1

KAZAK ÖRNEKLERİ

Kazak örnekleri, özellikle kış aylarına girmiş olduğumuz dönemlerde bizim için giymesi en keyifli ve en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir