Ana Sayfa / EL İŞLERİ / DÖRT İP İLE TIĞ İŞİ ÖRGÜ TEKNİĞİ


DÖRT İP İLE TIĞ İŞİ ÖRGÜ TEKNİĞİ

Dört ip ile tığ işi örgü tekniği konum ile çok işinize yarayacak bir örgü tekniğinden bahsetmek istiyorum. Tığ ve şiş ile yapıla farklı örgü tekniklerinden daha önce de sitede bahsetmiştim. Bugün anlatacağım teknik ise klasiklerin dışında hoş ve yaratıcı çalışmalarda kullanılabilecek özellikte. Özellikle kalın örgü ürünlerinde kullanabileceğiniz bu tekniğin detaylarına şimdi geçiyorum.

Çok hoşuma giden bu kolay tığ işi örgü tekniği için ilk olarak normal örgüye başlar gibi başlayın. İlk sırada ipleri birbirine düğümleyin ve sabitleyin. İlk zincire batın, sıra ile tığ önünde duran iplerden en sondakini alın ve ilmek içinden geçirip çekin. İlk sırayı bu şekilde bitirdikten sonra diğer sıralarda da aynı yöntemle devam ederek örgüyü tamamlayın.

Tığ ile ip örme tekniği sırasında desenli bir örgü çıkarabilirsiniz. Bunun için renklerden yararlanabilir, farklı desenlerde çok hoş tasarımlar gerçekleştirebilirsiniz. Desen vermek için kullanacağınız rengi ilmek içinden geçirdiğinizde attığınız ilmeğin o renkte olduğunu göz önüne alarak istediğiniz deseni kolayca verebilirsiniz. Bu şekilde baklava ve üçgen desenleri çok hoş duruyor.

Dört ip ile tığ işi örgü tekniği nasıl yapılır konusuna dair aşağıda detayları anlatan resimleri paylaşıyorum. Siz de bu hoş teknik ile örgü ürünler hazırlamak için resimleri inceleyip yaratıcılığınıza göre farklı çalışmalar hazırlayabilirsiniz.

source

dört-ip-ile-tığ-işi-örgü-tekniği

HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

igne oyasi

İĞNE OYALARI VE 125 TANE EN BEĞENİLEN YENİ İĞNE OYASI MODELLERİ

En beğenilen Yeni İğne Oyalari , iğne oyası modelleri ve iğne oyası örnekleri arasından en …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir