DÖRT RENKLİ İĞNELİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Dört renkli iğnelik yapımı resimli anlatım konusu ile sizlere renkli çok eğlenceli bir çalışmadan bahsedeceğim. El işi yapmayı seven bayanların çok ihtiyacı olan iğnelikler hazır satılabildiği gibi yine el emeği ile de hazırlanabiliyor. İnternet üzerinde farklı sitelerde sizler için araştırma yaparken gözüme çarpan bu örgü iğneliği vakit kaybetmeden sizlerle de paylaşmak istedim. Şimdi çalışmanın detaylarına geçiyorum.

Örgü iğnelik yapımı için yuvarlak dört renkli motif kullanabilirsiniz. Bu motif için ilk olarak zincir çekin ve daire yapın. Dairenin etrafına her renkten 3 adet trabzan yapın. İlk sıranın ardından sonraki sıralarda, yandaki rengin üzerine yuvarlak şekilde trabzanlar yaparak devam edin. Bunu yaparken her sırada her renkten aynı sayıda trabzan yapın. Motif istediğiniz boyuta geldiğinde son bitiriş aşamasında 3’lü trabzan-2’li trabzan-sık iğne şeklinde bir üçlü ile her rengin bitirişini yapın.

Örgü iğnelik yapımı için bu yuvarlak motiften iki adet hazırlayın. İçine az miktar pamuk ya da elyaf koyarak iki motifi kenar ile birleştirin. Hazırladığınız bu yumuşak iğneliği tek başına kullanabileceğiniz gibi herhangi başka bir eşya ile birleştirip de kullanabilirsiniz.

Örgü iğnelik nasıl yapılır konusu ile ilgili yazımın sonuna geldim. Çok zarif ve şık görüntüsü olan bu yuvarlak motifi istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Aşağıda sizlerle motifi

dört-renkli-iğnelik-yapımı-resimli-anlatım


DEKORATİF MUTFAK PERDESİ YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir