Dört renkli iğnelik yapımı resimli anlatım konusu ile sizlere renkli çok eğlenceli bir çalışmadan bahsedeceğim. El işi yapmayı seven bayanların çok ihtiyacı olan iğnelikler hazır satılabildiği gibi yine el emeği ile de hazırlanabiliyor. İnternet üzerinde farklı sitelerde sizler için araştırma yaparken gözüme çarpan bu örgü iğneliği vakit kaybetmeden sizlerle de paylaşmak istedim. Şimdi çalışmanın detaylarına geçiyorum.

Örgü iğnelik yapımı için yuvarlak dört renkli motif kullanabilirsiniz. Bu motif için ilk olarak zincir çekin ve daire yapın. Dairenin etrafına her renkten 3 adet trabzan yapın. İlk sıranın ardından sonraki sıralarda, yandaki rengin üzerine yuvarlak şekilde trabzanlar yaparak devam edin. Bunu yaparken her sırada her renkten aynı sayıda trabzan yapın. Motif istediğiniz boyuta geldiğinde son bitiriş aşamasında 3’lü trabzan-2’li trabzan-sık iğne şeklinde bir üçlü ile her rengin bitirişini yapın.

Örgü iğnelik yapımı için bu yuvarlak motiften iki adet hazırlayın. İçine az miktar pamuk ya da elyaf koyarak iki motifi kenar ile birleştirin. Hazırladığınız bu yumuşak iğneliği tek başına kullanabileceğiniz gibi herhangi başka bir eşya ile birleştirip de kullanabilirsiniz.

Örgü iğnelik nasıl yapılır konusu ile ilgili yazımın sonuna geldim. Çok zarif ve şık görüntüsü olan bu yuvarlak motifi istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Aşağıda sizlerle motifi