DÜĞMEDEN KÜPE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Düğmeden küpe yapmak resimli anlatım başlığı ile ele aldığım bugünkü konum ile sizlere kısa sürede nasıl kendi küpenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz bunu anlatacağım. Çok fazla el becerisi gerektirmeyen bu çalışma benim çok hoşuma gitti. Eminim sizin de çok hoşunuza gidecek ve hemen uygulamak isteyeceksiniz.

Düğmeden küpe yapmak için bize gerekli olan temel malzemeler; 2 adet orta boy düz düğme, biraz kalın dantel ipliği, ipliğe uygun dantel tığı ve iki adet küpe aparatı… Bu temel malzemelere ek olarak eğer isterseniz boncuk yada küçük pullar da kullanabilirsiniz. Ben sadece ipler ile daha şık ve zarif duracağını düşünüyorum. Ama farklı olması için simli iplerden tercih edebilirsiniz.

Düğmeden küpe yapımı sırasında ilk olarak küpenin deliklerinden ipleri geçirin. Bu ipleri sabitleyin ve düğme etrafından çiçek şeklinde örgü yapın. Çiçeği tamamladıktan sonra küpe aparatlarını da sabit şekilde takın. Yeni küpelerinizi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Düğmeden küpe nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle detaylı resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de kendi küpelerinizi kendiniz yapabilirsiniz.

source 

düğmeden-küpe-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

Kurdela Nakisi İle Cicek Yapimi

KURDELE NAKIŞI ÇİÇEK YAPILIŞI

Günümüzde el sanatları ve hobi faaliyetleri gelişme göstermektedir. Bu gelişmeler, sağlanan kolaylıklar ile beslenmekte ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.