Ana Sayfa / HEDİYELİK / DÜĞMEDEN KÜPE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM
düğmeden küpe yapmak resimli anlatım - DÜĞMEDEN KÜPE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

DÜĞMEDEN KÜPE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Düğmeden küpe yapmak resimli anlatım başlığı ile ele aldığım bugünkü konum ile sizlere kısa sürede nasıl kendi küpenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz bunu anlatacağım. Çok fazla el becerisi gerektirmeyen bu çalışma benim çok hoşuma gitti. Eminim sizin de çok hoşunuza gidecek ve hemen uygulamak isteyeceksiniz.

Düğmeden küpe yapmak için bize gerekli olan temel malzemeler; 2 adet orta boy düz düğme, biraz kalın dantel ipliği, ipliğe uygun dantel tığı ve iki adet küpe aparatı… Bu temel malzemelere ek olarak eğer isterseniz boncuk yada küçük pullar da kullanabilirsiniz. Ben sadece ipler ile daha şık ve zarif duracağını düşünüyorum. Ama farklı olması için simli iplerden tercih edebilirsiniz.

Düğmeden küpe yapımı sırasında ilk olarak küpenin deliklerinden ipleri geçirin. Bu ipleri sabitleyin ve düğme etrafından çiçek şeklinde örgü yapın. Çiçeği tamamladıktan sonra küpe aparatlarını da sabit şekilde takın. Yeni küpelerinizi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Düğmeden küpe nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle detaylı resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de kendi küpelerinizi kendiniz yapabilirsiniz.

source 

düğmeden-küpe-yapmak-resimli-anlatım

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

kurdele-nakisi-süsleme-nasıl-yapilir

KURDELE SÜSLEME TEKNİKLERİ

Son zamanların en çok kullanılan süsleme teknikleri arasında yer alan kurdeleleri sizler için tekrardan ele …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir