Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / DÜĞMEDEN PERDE YAPIMI

DÜĞMEDEN PERDE YAPIMI

Düğmeden perde yapımı ilk görüşte çok hoşuma giden bir çalışma oldu. Kapı çerçevelerine takılan ve hoş bir dekorasyon ürünü olan bu perdeler, farklı tür boncuklar ile özel olarak hazırlanabiliyor. Şimdi detaylarını anlatacağım çalışmada ise tamamen düğmelerin renkli dünyasının yaratıcılığı ile hoş bir görsel şölen oluşturuluyor.

Düğmeden dekoratif perde yapımı için renkli, farklı boyutlarda düğmeler ve ince ancak sağlam yapılı ipler kullanmak yeterli. Perde yapmak için istediğiniz renklerde ip ve düğmeler kullanabilirsiniz. Tek renk bir perde yapabileceğiniz gibi renkli düğmeler ile rengarenk bir perde de hazırlayabilirsiniz. Ben renkli bir perdenin daha hoş duracağını düşünüyorum.

Düğmeden perde yaparken düğmelerin dik durması için iliklerinden çapraz şekilde geçirmeniz ve birbirlerine yaslamanız yeterli. Bu şekilde büyüklü küçüklü çok sayıda düğmeden şık ve hoş bir perde elde edebilirsiniz. Bu perdeleri kapı girişlerinde ya da koridor girişlerinde kullanabilirsiniz.

Düğmeden perde yapımı konusunun detaylarını verdiğim resimleri aşağıda bulabilirsiniz. Bu resimlere göre siz de eviniz için çok hoş çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

düğmeden-perde-yapımı

ESKİ KOTTAN EL ÇANTASI YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

RENKLİ İPLİKLERLE BİLEKLİK YAPMAK

Renkli ipliklerle bileklik yapmak hem çok hoş bir hobi hem de çok kolaydır. Evde kendi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir