DÜĞMEDEN TOKA YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Düğmeden toka yapmak resimli anlatım başlıklı konum ile pratik ve hoş bir toka yapımının detaylarını vereceğim. Benim hoşuma giden ve denemek için sabırsızlandığım bu çalışma ile sizde rengarenk, sevimli mi sevimli tokalara sahip olabilirsiniz. Merak eden ve denemek isteyenler için düğmeden toka yapımının aşamalarına geçiyorum.

Düğmeden toka yapımı için bize gerekli olan malzemeler; basit kara maşa olarak da adlandırılan siyah tokalar, her hangi renkte, büyüklükte 2 adet düğme ve bir miktar kumaş parçası… Bu çalışmayı dikiş yapan bayanlar, kendi elbiselerini diktikten sonra artan kumaşları değerlendirmek için yapabilirler. Bu sayede giyim ürünleri ile aynı desen ve renkte tokalara da sahip olabilirler.

Düğme toka yapımı için ilk olarak kumaşlardan 5 adet kare parça kesin. Bu parçalar çiçeğin her bir yaprağını oluşturacak. Kare şeklindeki parçaları daha küçük şeklinde katlayıp dikiş iğnesi yardımı ile birbirlerine birleştirip büzdürün. Çiçeğin orta kısmına düğmeleri yerleştirin. Başka bir renkte kumaştan ise iki adet yuvarlak kesin ve bunları kara maşa tokaya çiçeği yapıştırırken kullanın.

Düğmeden toka nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek sizde hoş tokalar elde edebilirsiniz.

source

düğmeden-toka-yapmak-resimli-anlatım


ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir