DÜĞMELERDEN ŞIK BİLEKLİK YAPMAK

Düğmelerden şık bileklik yapmak benim aklımda olan bir çalışmaydı. Daha önce renkli büyük düğmeler ile farklı çalışmalarım olmuştu. Aynı çeşit düğmeler ile bu sefer çok kullanışlı ve özel bir bileklik yapımını anlatacağım. Farklı renklerde çok sayıda düğmenin yan yana ve alt alta sıralanması ile elde edilen düğme bilekliğin yapım aşamalarına şimdi geçiyorum.

Düğmeden bileklik yapmak için geniş delikleri bulunan klasik, canı renkli düğmelerden kullanabilirsiniz. Eğer bulabilirseniz bu düğmelerin simli ve özel olanları daha hoş duracaktır. Kolunuz çok ince ise küçük düğmelerden yana da tercihinizi kullanabilirsiniz. Ben kızıma hazırlarken gömlek düğmelerinden bir boy büyük olanlarını kullamayı düşünüyorum.

Düğmeden bileklik yapmak için malzemeleri hazırladıktan sonra istediğiniz desende düğmeleri sıkıca birbirine bağlayın. Bunun için özel düğme bağlama tekniğini kullanabilirsiniz. Düğmeleri sıkıca birbirine bağladıktan sonra bilekliği takmak için her iki yanından uzun ipler bırakıp bu ipleri saç örgüsü olarak örün. Ve düğme bileklik kullanıma hazır.

Düğme bileklik nasıl yapılır konum ile ilgili aşağıda sizlerle resimleri paylaşıyorum. Düğmeleri birbirine ekleme tekniğini bu resimlerden daha detaylı görebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

düğme-bileklik-yapımı


HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir