Ana Sayfa / KENDİN YAP / DIY / DÜĞMELERDEN ŞIK BİLEKLİK YAPMAK

DÜĞMELERDEN ŞIK BİLEKLİK YAPMAK

Düğmelerden şık bileklik yapmak benim aklımda olan bir çalışmaydı. Daha önce renkli büyük düğmeler ile farklı çalışmalarım olmuştu. Aynı çeşit düğmeler ile bu sefer çok kullanışlı ve özel bir bileklik yapımını anlatacağım. Farklı renklerde çok sayıda düğmenin yan yana ve alt alta sıralanması ile elde edilen düğme bilekliğin yapım aşamalarına şimdi geçiyorum.

Düğmeden bileklik yapmak için geniş delikleri bulunan klasik, canı renkli düğmelerden kullanabilirsiniz. Eğer bulabilirseniz bu düğmelerin simli ve özel olanları daha hoş duracaktır. Kolunuz çok ince ise küçük düğmelerden yana da tercihinizi kullanabilirsiniz. Ben kızıma hazırlarken gömlek düğmelerinden bir boy büyük olanlarını kullamayı düşünüyorum.

Düğmeden bileklik yapmak için malzemeleri hazırladıktan sonra istediğiniz desende düğmeleri sıkıca birbirine bağlayın. Bunun için özel düğme bağlama tekniğini kullanabilirsiniz. Düğmeleri sıkıca birbirine bağladıktan sonra bilekliği takmak için her iki yanından uzun ipler bırakıp bu ipleri saç örgüsü olarak örün. Ve düğme bileklik kullanıma hazır.

Düğme bileklik nasıl yapılır konum ile ilgili aşağıda sizlerle resimleri paylaşıyorum. Düğmeleri birbirine ekleme tekniğini bu resimlerden daha detaylı görebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

düğme-bileklik-yapımı

HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir