Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / DÜZ ÖRGÜ ÜZERİNE TIĞ ÖRGÜSÜ TEKNİĞİ

DÜZ ÖRGÜ ÜZERİNE TIĞ ÖRGÜSÜ TEKNİĞİ

Düz örgü üzerine tığ örgüsü tekniği konum ile sizlere pek çok örgü modelinde kullanabileceğiniz bir teknikten bahsetmek istiyorum. Benim çok beğendiğim bu tekniği sizin de beğeneceğinizi düşünüyorum. Düz şiş örgüsü üzerine tığ işi ile işlenen tekniğin detaylarını sözü fazla uzatmadan anlatmak istiyorum.

Düz örgü üzerine tığ örgüsü tekniği ile her tür örgü ürününü hazırlayabilirsiniz. Ben en çok battaniye ve atkı modelleri için bu örneğin uygun olduğunu düşünüyorum. Özellikle bebek battaniyesi modelleri için çok hoş ve sevimli bir örnek olabilir. Her yeni katta farklı, canlı bir renk kullanarak bebekleriniz için çok sevimli battaniyeler hazırlayabilirsiniz.

Düz örgü üzerine tığ örgüsü tekniği için ilk olarak taban rengi ile düz bir örgü örün. Onun üzerine farklı renk bir ip ile yan şekilde zincir çekerek ilerleyin. Bu şekilde ikinci sıra örgü yapın ve bir üst sıraya geçin. Üst sıraya geçtiğinizde tığ örgüsü ile çektiğiniz zincirlerin dikine tığ örgüsü zincir yapın. Bu şekilde istediğiniz kadar sıra yapıp örneği tamamlayabilirsiniz.

Düz örgü üzerine tığ örgüsü nasıl yapılır konusu ile ilgili resimleri şimdi sizlerle paylaşıyorum. Siz de birbirinden hoş ve özel çalışmalar için bu tekniği kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

düz-örgü-üzerine-tığ-örgüsü

HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Cam Dalı Orgu Modeli Nasıl Yapılır

ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ

Çam Dalı Örgü Modeli Örgü demek, emek demektir. Birbirinden güzel kazakları, yelekleri, patikleri ve daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir