EKMEĞİN KÜFLENMESİNİ ÖNLEMEK

Ekmeğin küflenmesini önlemek için bir çok farklı yöntem mevcut. En önemli yöntemleri sizler için araştırdım. Bu araştırmalarım doğrultusunda siz de ekmeğinizi küf oluşmadan kullanabilirsiniz.

Ekmeğin küflenmesini önlemek için en kolay yöntem olarak; ekmeği buzdolabında saklamanızı öneriyorum. Buzdolabında saklanan ekmeğin üzerinde küf oluşmaz. Bunun nedeni de; sıcakta çoğalan küfler, buzdolabında daha uzun süre sonra ortaya çıkar. Ekmeği tüketmeden 45 dk önce buzdolabından çıkarıp bekletirseniz, oda ısısına gelecektir. Bu sayede de ısıtmanıza gerek kalmadan tüketebileceksiniz.

Sirkenin küfleri öldürme konusunda oldukça büyük bir etkisi vardır. Ekmeği sakladığınızda yerin sirke ile temizlenmesi, küf oluşmasına engel olmaktadır. Ekmeği sakladığınız kap ya da dolabın içini düzenli olarak sirke ile temizlerseniz, burada saklanan ekmeğin üzerinde küf oluşmasını engellemiş olursunuz.

Küf oluşumuna neden olan nemin de ortamdan uzaklaştırılması sağlanmalıdır. Nem, ekmek üzerinde küf oluşumuna neden olur. Ekmek sakladığınız yere bir kap içinde tuz koyarsanız, tuz nemi kendi içine çekecektir ve ekmeğin üzerinde küf oluşumunu engelleyecektir. Bu sayede uzun süre ekmeğinizi küflenmeden tüketebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

TENEKE KUTUDAN KALEMLİK YAPMAK

Teneke kutudan kalemlik yapmak için paylaştığım bu güzel ve keyifli çalışmayı evinizde mutlaka uygulamalısınız. Evde …

Leave a Reply

Your email address will not be published.