EL İŞİ KAĞIDINDAN KABARIK YAPAY ÇİÇEK YAPMAK

El işi kağıdından kabarık yapay çiçek yapmak için paylaştığım bu güzel çalışmayı sizde evde zorlanmadan keyif alarak yapabilirsiniz. Kısa sürede el işi kağıdından veya renkli fon kağıdından çiçek süsler yaparak evinizde süs olarak da vazolarda kullanabilirsiniz.

Daha önce de sitemizde yer alan karton kategorisinde birçok yapay çiçek çalışmasının anlatımını paylaşmıştım. Bu yazımda da yine sizlere anlatımlı ve aşamalı olarak nasıl güzel süs kağıtlar veya kağıttan süs çalışmaları yapacağınızın tarif eden güzel bir çalışma paylaştık. Aşamalarda öncelikle kağıdı kıvırmanız gerekiyor.

Daha sonra kıvrılan kağıdı ortasından bağlamalısınız. Ardından makas yardımı ile bağladığınız süsü içe doğru keserek, yapay çiçek süs çalışmasının ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu çalışmayı saman kağıdı veya tek renk ile yapmışlar. Ancak siz renkli kağıtlardan daha değişik şekillerde yapabilirsiniz.

Bu tür sarkaç süs çiçekler yapabilirsiniz. Doğum günü, sürpriz parti gibi etkinliklerde kolay süs yapmak için araştırdığınız tüm çalışmalara ek olarak bu güzel çalışmayı da yapmayı düşünebilirsiniz.

Anlatımlı kağıt süs yapmak veya vazolarınız için yapay çiçek yapmak gibi birçok çalışmayı hemen bu yazımın altında da bulabilirsiniz. Şimdi sizleri çalışmanın detaylı anlatımı ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

el-isi-kagidindan-yapay-kabarik-cicek-yapmak

source


ANLATIMLI KUMAŞ PANTOLON YAPMAK ŞABLONLU başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir