El Örgüleri

El Örgüleri

 

Tığ ve şiş, el örgüleri hanımların en çok kullandıkları ürünlerin genel adı olarak karşımıza çıkmaktadır. El emeği ile oluşturulan örgüler, çokça dikkat çekmekte, çeyizlerin de başlıca parçaları arasında bulunmaktadırlar. Aklınıza gelebilecek her türlü ürün el emeği ile oluşturulabilmektedir.

Yazmalar, el işi oya kenarları ve benzeri ürünler, çeyizlerde sıklıkla kullanılan parçalar arasında ilk sırada yer almaktadırlar. El örgüleri denildiğinde, akla ilk gelen unsurlardan bir tanesi de liflerdir. Lifler, çok çeşitli olmakla beraber, etnik desenleri sevenler için vazgeçilmez parçalar arasında yer almaktadır.

 

El Örgüleri Nasıl Yapılmaktadır?

 

El örgüleri yapılış itibari ile dikkatleri oldukça üzerine çeken ürünler arasında bulunmaktadır. Tığ kullanılarak ya da doğrudan şiş kullanılarak yapılan birçok el örgüsü bulunmaktadır. Çeyiziniz için birçok ürün örebileceğiniz gibi, bebek yelekleri ya da patikler de örmeniz mümkündür.

El örgüleri konusunda model bulabileceğiniz bir internet sitesi arayışı içerisindeyseniz, internet sitemizi tercih edebilir, birçok el emeği örgü konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. İşe başlamak için ise ihtiyacınız olan tek şeyin, bir iğne ve iplik olduğunu söyleyebiliriz. Oluşturacağınız ürüne göre siz de tığ ya da şiş tercih edebilirsiniz. Çeşitli danteller, iğne ya da mekik oyaları, beğendiğiniz ürünler arasında yer almaktadır.

El örgüleri seviyor ve kullanıyorsanız, siz de bizim sitemizi tercih edebilir, çeyizinizi güzelleştirecek unsurlara sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

SALON DEKORASYONU

Salon Dekorasyonu   Salon dekorasyonu, evlerimizde üzerlerinde en çok durduğumuz konular arasında yer almaktadır. Misafirlerimizi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *