Ana Sayfa / KENDİN YAP / DIY / EL ÖRGÜSÜ SALINCAK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM


EL ÖRGÜSÜ SALINCAK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

El örgüsü salıncak yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok basit ve güzel bir salıncak yapımından bahsetmek istiyorum. Ben bu çalışmayı gördüğümde çok beğendim ve sizlerin de çok hoşuna gideceğini düşündüm. Kısa sürede herkesin yapabileceği bu hoş salıncağın detaylarını şimdi anlatacağım…

El örgüsü halat salıncak yaz aylarında bahçelerde gölgelik alanlar için çok hoş bir fikir. Bu çalışma ile bahçenize uygun büyüklükte hamak salıncak da yapabilirsiniz. Ben her iki türün de çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Eğer küçük çocuğunuz varsa hamak yapımını tavsiye ediyorum, çünkü minikler hamaklarda daha fazla eğleniyor.

El örgüsü salıncak nasıl yapılır, sorusundan önce el örgüsü salıncak yapımı için neler gerekli sorusuna cevap vermek istiyorum. Bu basit ve hoş salıncak için iki adet ahşap uzun sopa, 2 adet biraz daha ince sopa, bağlamak için ve örmek için farklı ya da aynı renklerde halat ipleri yeterli. Bu halat iplerinin renk seçimini tamamen kendi zevkinize göre yapabilirsiniz.

El örgüsü halat nasıl yapılır sorusunun resimli yanıtını vermek için aşağıda sizlerle bir resim paylaşıyorum. Siz de bu resme bakıp örgü salıncağınızı hazır edebilir, yazın sıcak günlerind kendinizi bu salıncakta şımartabilirsiniz. Kolay gelsin.

el-örgüsü-salıncak-yapmak-resimli-anlatım

source

KARTONDAN ANLATIMLI ORGANİZATÖR YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

NAKO TV PİRİNÇ ÖRGÜ TEKNİKLERİ

Nako her yıl çeşitli ve farklı modeller çıkararak yaratıcılıkta sınır tanımazken hanımlar da örgü konusunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir