Ana Sayfa / GERİ DÖNÜŞÜM / ELDİVENDEN OYUNCAK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

ELDİVENDEN OYUNCAK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Eldivenden oyuncak yapmak resimli anlatım konusu ile eskiyen ya da teki kaybolan eldivenlerin değerlendirmesini göstereceğim. Kışlık kıyafetleri kaldırırken teki olmayan eldivenimi gördüğümde nasıl değerlendirebilirim düşüncesi ile araştırma yapıp bulduğum bu çalışmanın, detaylarını şimdi size aktarıyorum.

Eldivenden oyuncak yapımı modelleri, çok sayıda mevcut. İnternet üzerinden yaptığım araştırmalarda bu çalışmanın benzerlerine rastladım. Genel olarak aynı aşamalar yapılıyor ancak eldivenin rengine ve ipine göre değişik hayvan suratlarının şekli veriliyor. Bugün ele aldığım örnek çalışmada kahverengi bir eldiven kullanıldığı için bu renge uygun bir hayvan figürü seçimi yapılmış.

Bu ev yapımı oyuncak çalışmasını, dilerseniz çocuğunuz ile birlikte de yapabilirsiniz. Çoraptan ya da eldivenden oyuncak yapımı çalışmaları okul öncesi dönemde ya da küçük sınırlarda el işi derslerinde de eğitici çalışma olarak hazırlanıyor.

Eldivenden oyuncak yapmak için izlenilecek aşamaların detaylarını aşağı paylaştığım resimde bulabilirsiniz. Bu aşamaları dikkatlice inceleyip yaparak siz de eski eldivenden hoş bir oyuncak sahibi olacaksınız. Kolay gelsin.

eldivenden-oyuncak-yapmak-resimli-anlatım

source

ANLATIMLI KUMAŞ PANTOLON YAPMAK ŞABLONLU başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü oyuncak bebek yapımı anlatımlı

ÖRGÜ OYUNCAK BEBEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIMLI

Örgü Bebek Yapımı Eskiden yokluktan ev hanımları çocuklarına örgü işleriyle oyuncak yapardı, şimdilerde ise örgü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir