EN GÜZEL KARE DANTEL MODELLERİ_17

EN GÜZEL KARE DANTEL MODELLERİ

EN GÜZEL KARE DANTEL MODELLERİ

Kare dantel modelleri, hem eski zamanlarda hem de günümüzde halen severek kullanılan çok güzel dekoratif modellerdir. Günümüzde artık daha modern görünümlere sahip kare dantel modelleri mevcuttur. Bu yazımızda da en güzel kare dantel modelleri hakkında sizler için bilgi vereceğiz.

Evinizde birçok yerde kullanabileceğiniz veya çeyizlik olması amacıyla örmek istediğiniz kare dantel modelleri arasında oldukça desen, şekil ve renk çeşitliliği mevcuttur. Kare şeklinde oldukça kullanışlı bir şekilde kullanabileceğiniz dantel modellerinde kendi tarz ve evinizin dekoratif stiline göre çeşitli örnekler çıkarabilirsiniz. Örneğin; çiçek desenleri, geometrik figürler, kalp veya bunlara benzer birçok modelde kare danteller çıkarabilirsiniz.

En güzel kare dantel modelleri, genellikle tığ yordamıyla yapılan şık ve zarif modellerdir. Kare dantel modelleri diğer modellere göre daha basit bir şekilde yapılabilen pratik modeller olduğu için yeni başlayanlar da rahatlıkla yapabilirler.

Birden fazla kare dantel yapılış şekli bulunmaktadır. Genel olarak kare dantel modeller, başlangıçta ve bazı kısımlarda zincir çekimiyle başlar ve yine belirli kısımlarda trabzan işi yapılarak sürdürülür. Yapmak istediğiniz motiflere göre zincir ve trabzan sayısı da değişmektedir.

Bazı kare dantel modellerine trabzan çekilerek başlanırken bazılarına ise zincirle başlanabiliyor. Yapmak istediğiniz motife, desene ve modele göre yapılış şekilleri farklılık göstermektedir. Kare dantel modellerinde farklı renkler kullanarak farklı ve şık modeller de elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

ÇEYİZLİK MOTİF İŞLEMELİ PATİK YAPIMI

ÇEYİZLİK MOTİF İŞLEMELİ PATİK MODELİ

Çeyizlik Motif İşlemeli Patik Modeli Çeyizlik motif işlemeli patik modeli, hanımların çeyizlerinin başlıca parçaları arasında …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *