Ana Sayfa / EL İŞLERİ / DANTEL MODELLERİ / EN GÜZEL KARE DANTEL MODELLERİ

EN GÜZEL KARE DANTEL MODELLERİ

EN GÜZEL KARE DANTEL MODELLERİ

Kare dantel modelleri, hem eski zamanlarda hem de günümüzde halen severek kullanılan çok güzel dekoratif modellerdir. Günümüzde artık daha modern görünümlere sahip kare dantel modelleri mevcuttur. Bu yazımızda da en güzel kare dantel modelleri hakkında sizler için bilgi vereceğiz.

Evinizde birçok yerde kullanabileceğiniz veya çeyizlik olması amacıyla örmek istediğiniz kare dantel modelleri arasında oldukça desen, şekil ve renk çeşitliliği mevcuttur. Kare şeklinde oldukça kullanışlı bir şekilde kullanabileceğiniz dantel modellerinde kendi tarz ve evinizin dekoratif stiline göre çeşitli örnekler çıkarabilirsiniz. Örneğin; çiçek desenleri, geometrik figürler, kalp veya bunlara benzer birçok modelde kare danteller çıkarabilirsiniz.

En güzel kare dantel modelleri, genellikle tığ yordamıyla yapılan şık ve zarif modellerdir. Kare dantel modelleri diğer modellere göre daha basit bir şekilde yapılabilen pratik modeller olduğu için yeni başlayanlar da rahatlıkla yapabilirler.

Birden fazla kare dantel yapılış şekli bulunmaktadır. Genel olarak kare dantel modeller, başlangıçta ve bazı kısımlarda zincir çekimiyle başlar ve yine belirli kısımlarda trabzan işi yapılarak sürdürülür. Yapmak istediğiniz motiflere göre zincir ve trabzan sayısı da değişmektedir.

Bazı kare dantel modellerine trabzan çekilerek başlanırken bazılarına ise zincirle başlanabiliyor. Yapmak istediğiniz motife, desene ve modele göre yapılış şekilleri farklılık göstermektedir. Kare dantel modellerinde farklı renkler kullanarak farklı ve şık modeller de elde edebilirsiniz.

BİRBİRİNDEN ŞIK 2018 YENİ BEBEK ÖRGÜLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Degisik-İgne-Oyalari-1

DEĞİŞİK İĞNE OYALARI

Değişik iğne oyaları, hem çeyizinde hem de kullanmış olduğu ürünlerde çevresindekilerden farklılık göstermek isteyen hanımların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir