EN GÜZEL ÖRGÜ İLE ÖRME BEBEK VE ÇOCUK BERE MODELLERİ_13

EN GÜZEL ÖRGÜ İLE ÖRME BEBEK VE ÇOCUK BERE MODELLERİ

Bu yazımızda sizlere en güzel örgü ile örme bebek ve çocuk bere modelleri hakkında birtakım bilgiler derledik. Örgü bere modelleri her zaman hem şık hem de şirin görünüme sahip olması nedeniyle bebeklerimizde ve çocuklarımızda sıklıkla tercih ettiğimiz modellerden olmuştur. Bu yılda yine soğuk havalarda imdadımıza yetişecek hem kullanışlı hem de kaliteli örgü bere modelleri ile çocuklarınızın sağlığını koruyabilir, üşümelerini engelleyebilirsiniz.

Bu yıl da en güzel örgü ile örme bebek ve çocuk bere modelleri arasında çeşitli desen, model ve renklere sahip birçok seçenek bulunmaktadır. Şiş yordamıyla örülebilen bu modellere, bazı farklı hoş detaylar eklemek isteyenler tığ yordamıyla çeşitli örgüler de deneyebilirler.

Yapmak istediğiniz bere modeline göre kullanmanız gereken şişin numarası da değişecektir. Örneğin 3,5 numara şiş ile çok güzel yepyeni modellere sahip bere modellerin başlangıç kısımlarını 1 düz 1 haroşa şeklinde örebilirsiniz.

Bere örerken dikkat edilmesi gereken bir nokta da lastik kısmıdır. Kullanışlı ve rahat bereler örmek için ilk işlemin ardından da yine aynı şiş ile 3 düz 1 ters olacak şekilde lastik kısmını örebilirsiniz.

Berenin gövde kısmını da yine yapmak istediğiniz modele göre çeşitli yöntemlerle örebilirsiniz. Örneğin haroşa yöntemini tercih ederek hem kolay hem de güzel görünüme sahip bereler örebilirsiniz.  Gövde kısmında tercih edeceğiniz haroşa örgüsü için ise ortalama 4mm civarı bir şiş uygun olacaktır. Haroşa örgüsünün ardından tepe eksiltme yöntemi uygulanır.

Örgünüzün son kısmında da ponpon gibi çeşitli detaylar kullanarak bereyi tamamlayabilirsiniz. Bere örerken modelinizde, dilediğiniz kısımda dilediğiniz renkte yün tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

YENİ PAPATYA LİF MODELİ

Yeni papatya lif modeli, pek çok kişinin tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Papatya lif …

Leave a Reply

Your email address will not be published.