Güzel Vitrin Peçetesi

EN GÜZEL VİTRİN TAKIMI

Salon ya da oturma odalarının bir parçası olan vitrinler, birbirinden hoş ve güzel vitrin takımları ile süsleniyor. Geneli dantel olan bu salon takımları, iğne oyası, boncuk işi, kanaviçe ya da daha farklı el emeği işleri ile oluşturulabiliyor. Bugün çeyizlerin en beğenilen parçaları arasında yer alan en güzel vitrin takımı modellerini sizler için işledik. Resim galerimize geçmeden önce bir kaç genel bilgiye değinmek istiyoruz…

Vitrin takımları genel olarak baktığımızda iki şekilde kullanılıyor. İlk kullanımda vitrin peçeteleri vitrin içine seriliyor ve o şekilde kullanılıyor. Bu tür kullanılan vitrin peçeteleri genelde tek parça, oval ya da yuvarlak modellerden oluşuyor. Modern yapılı evlerde vitrin peçetesi kullanıldığında genel olarak bu şekilde yerleşimi yapılıyor. İkinci kullanım şeklinde ise daha çok motifli ve kare şekilli vitrin peçetesi modelleri tercih edilir. Bunun nedeni kullanım sırasında peçetenin bir kısmının üçgen olarak aşağı doğru sarkıtılmasıdır. Mutfak peçetelerinin kullanımına benzeyen bu ikinci kullanım, daha çok klasik tarz evlerde görülüyor. Siz de yeni bir vitrin takımı satın almak ya da hazırlamak istiyorsanız, evinizin genel yapısı ve dekorasyonuna uygun modellerde peçete seçimi yapmaya özen gösterebilirsiniz. Kendi el emeğiniz ile hemen kullanımlık ya da çeyizlik vitrin takımı oluşturmak için resim galerimizde yer alan birbirinden farklı örneklere göz atabilirsiniz.

En güzel vitrin takımı modellerini aşağıda bulabilirsiniz.

En Güzel Vitrin Takımı


EN GÜZEL ÇEYİZLİK PATİK MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir