EN KOLAY BULAŞIK MAKİNESİ TEMİZLİĞİ

En kolay bulaşık makinesi temizliği için doğal yöntemlerden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. Bir çok deterjan ürünü ile bulaşık makinenizi temizleyebilirsiniz ancak, bu tür ürünler yüksek kimyasal içeriği ve yüksek maliyetli olduğu için önermemekteyim. Doğal malzemelerle çok kısa sürede bulaşık makinesini temizleyebilirsiniz.

Bulaşık Makineleri Sirke Kullanılarak Temizlenebilir

Sirke ile bulaşık makinenizi çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu yöntem için sirke ile karbonata ihtiyaç duyulmaktadır. Makinenin içini tamamen boşaltıp temizliğe başlayabilirsiniz. Makinenin deterjan gözünü karbonat ile doldurun. Üst sepet bölümüne de bir su bardağı beyaz sirke ya da elma sirkesi doldurup yerleştirin. Bardağın devrilmeyecek gibi olmasına dikkat etmelisiniz. Bulaşık makinesinin güzel kokması için üst sepete limon, portakal ya da mandalina gibi meyve kabukları yerleştirebilirsiniz. Ardından da bulaşık makinenin kapağını kapatıp en yüksek sıcaklıkta çalıştırın. Bu yöntem sayesinde pırıl pırıl bulaşık makineniz olacak. Düzenli olarak bu yöntemi uygularsanız, bulaşıklarınızın da daha temiz yıkandığını görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

EN ETKİLİ DUŞAKABİN TEMİZLİĞİ ÖNERİLERİ

En etkili duşakabin temizliği için aşağıda yer verdiğim yöntemleri uygulayabilirsiniz. Duşakabin nasıl temizlenir? Duşkabinin iyi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.