EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ | Kendinyapsana.com
Ana Sayfa / EV İŞLERİ / EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

En kolay mikrodalga temizliği yöntemini kullanarak, sadece 3 dakikada mikrodalganızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Mikrodalganızı temizlemenin bu kadar kolay olacağı aklınıza bile gelmezdi. Az malzeme ile sadece 3 dakikanızı ayırarak hem parlatacak hem de hijyenik biçimde temizlemiş olacaksınız.

Nelere ihtiyacımız olacak: Mikrodalga fırınınızı temizlemek için ihtiyacınız olan tek şey; 1 adet limon, bir kap su ve temizlik bezi. Malzemelerin hepsi evinizde bulunabilecek ürünlerdir. Bu yüzden, bütçenizi de sarsmadan temizlemiş olacaksınız.

Mikrodalgayı temizlemeye başlarken, öncelikle limonu kabın içindeki suya iyice sıkın. Kabuklarını da suyun içine ekleyin.

mikrodalga-temizligi

Hazırladığınız bu kaptaki karışımı, kapla birlikte mikrodalga fırının içine yerleştirin. Mikrodalganızı en yüksek derecesinde 3 dakika kadar çalıştırın.

mikrodalga-temizligi-2

Daha sonra 5 dakika boyunca bekleyin ve süre dolunca kapağını açın.

mikrodalga-temizligi-3

Mikrodalganın içindeki tüm aparat ve rafları çıkarın.

mikrodalga-temizligi-4

Son olarak nemli bir bezle silin ve ardından kuru bezle kurulayın.

mikrodalga-temizligi-5

Bu işlemleri sırasıyla uyguladıktan sonra, mikrodalganızı ilk günkü kadar temiz görebileceksiniz. Düzenli olarak bu işlemi yaparsanız, mikrodalganızı temiz ve hijyenik olarak kullanabilirsiniz.

EN ETKİLİ DUŞAKABİN TEMİZLİĞİ ÖNERİLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

CAMLAR EN KOLAY NASIL SİLİNİR?

Camlar en kolay nasıl silinir? sorusuna en uygun cevapları, aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz. Cam silmek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir