EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

En kolay mikrodalga temizliği yöntemini kullanarak, sadece 3 dakikada mikrodalganızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Mikrodalganızı temizlemenin bu kadar kolay olacağı aklınıza bile gelmezdi. Az malzeme ile sadece 3 dakikanızı ayırarak hem parlatacak hem de hijyenik biçimde temizlemiş olacaksınız.

Nelere ihtiyacımız olacak: Mikrodalga fırınınızı temizlemek için ihtiyacınız olan tek şey; 1 adet limon, bir kap su ve temizlik bezi. Malzemelerin hepsi evinizde bulunabilecek ürünlerdir. Bu yüzden, bütçenizi de sarsmadan temizlemiş olacaksınız.

Mikrodalgayı temizlemeye başlarken, öncelikle limonu kabın içindeki suya iyice sıkın. Kabuklarını da suyun içine ekleyin.

mikrodalga-temizligi

Hazırladığınız bu kaptaki karışımı, kapla birlikte mikrodalga fırının içine yerleştirin. Mikrodalganızı en yüksek derecesinde 3 dakika kadar çalıştırın.

mikrodalga-temizligi-2

Daha sonra 5 dakika boyunca bekleyin ve süre dolunca kapağını açın.

mikrodalga-temizligi-3

Mikrodalganın içindeki tüm aparat ve rafları çıkarın.

mikrodalga-temizligi-4

Son olarak nemli bir bezle silin ve ardından kuru bezle kurulayın.

mikrodalga-temizligi-5

Bu işlemleri sırasıyla uyguladıktan sonra, mikrodalganızı ilk günkü kadar temiz görebileceksiniz. Düzenli olarak bu işlemi yaparsanız, mikrodalganızı temiz ve hijyenik olarak kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

EN ETKİLİ DUŞAKABİN TEMİZLİĞİ ÖNERİLERİ

En etkili duşakabin temizliği için aşağıda yer verdiğim yöntemleri uygulayabilirsiniz. Duşakabin nasıl temizlenir? Duşkabinin iyi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.