EN KOLAY TIĞ İŞİ YUVARLAK ÖRGÜ PASPAS YAPIMI

En kolay tığ işi yuvarlak örgü paspas yapımı ile siz de evinizi güzelleştirebilirsiniz. Çeyizlik olarak tercih edebileceğiniz bu örgü paspas örneğini, istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Aşağıda yer verdiğim örgü tekniği örneği ile yuvarlak paspas yapımına başlayabilirsiniz.

Yuvarlak Örgü Paspas Nasıl Yapılır?

Yuvarlak örgü paspas yapımı aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere; tam ortadan başlamaktadır. Paspasın orta örgüsüne başlayarak dışarıya doğru genişletiyorsunuz. Paspasın boyutu tamamen sizin zevkinize kalmış durumdadır. Resimdeki gibi ortadan başlayın ve istediğiniz boyutu elde edene kadar çevresini örmeye devam edin. Örgü paspas yapımı için çok ince ip tercih etmenizi önermiyorum. Paspasın biraz da kalıp gibi görünmesi için kalın ip kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İstediğiniz farklı renkleri bir arada kullanarak kombin oluşturabilirsiniz. Paspas örneğini örmek için ev dekorasyonu renklerine dikkat etmelisiniz. Banyo, balkon ya da koridor için çok uygun bir paspas örneği olacaktır. Renkli ya da soft tonlarda örebilirsiniz. Bu yılın moda renkleri toprak tonlardan oluşmaktadır. Siz de bu tonları birleştirerek güzel bir paspas örgüsü yapabilirsiniz.

Source

tig-isi-en-kolay-orgu-paspas-yapimi


RENKLİ İPLERDEN ÖRGÜ BATTANİYE MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir