En Yeni El Örgüleri

El sanatları ile uğraşmak insana pozitif enerji verir. En yeni el örgüleri modellerini deneyerek daha mutlu ve daha olumlu bir hayat sahip olmak kaçınılmazdır. Öyle ki her insan bir şeyler başarabildiğini görmek ve bununla övünmek ister.

Hele ki el sanatları söz konusu olduğunda çok kullanışlı ürünler üretmek mümkün olacaktır. El örgüsü ile günlük yaşamda kullanılabilecek bir çok eşya üretilebilmektedir. Mesela örgüden yapılmış modern bir çanta, şık bir yelek, modern bir masa örtüsü, yatak örtüleri, yelekler, kazaklar ve daha pek çok eşya ipler sayesinde ortaya çıkarılmaktadır. Her renkten, her dokudan ip piyasada bulunduğu için, kişisel istekler doğrultusunda en yeni el örgüleri daha canlı hale getirilebilmektedir. Aynı zamanda renk seçiminde sınırsız özgürlük, sezon modasına da kolaylıkla uyum sağlanmasında yardımcı olacaktır.

Peki en yeni el örgüleri nasıl yapılır? El örgüsü yapmak yetenek işidir.Eğer yün örgü yapılması planlanıyorsa ilk olarak düz örgü motifinin nasıl işlendiği öğrenilmelidir. Daha sonra ise bir ters bir düz örgü motifini işlemek çok daha kolay olacaktır. Bu motifleri bildikten sonra şiş ve yün ip ile hırka, yelek, atkı ve de lif banyo lifi gibi bir çok ürünleri dokumak mümkün hale gelecektir. Tamamen kendi yetenekleriniz ile elde edeceğini örgü ve el işlerini kullanırken büyük bir keyif almak kaçınılmaz olacaktır.

blankblankblank

İlginizi Çekebilir

yazlik-gelin-yelegi-yapimi-1

YAZLIK GELİN YELEĞİ YAPIMI

Gelin olmak, pek çok genç hanımın hayali. Birçok genç hanım, evlendikten sonra giyeceği kıyafetleri dahi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *