Ana Sayfa / KOLAY YAP / EŞARP VE TÜRBAN BAĞLAMANIN KOLAY YOLLARI

EŞARP VE TÜRBAN BAĞLAMANIN KOLAY YOLLARI

Hayatın her alanı gün geçtikçe modern yaşam tarzına ayak uydurmaktadır. Tesettür de bu işin içine girdiğinde yeni eşarp ve türban bağlama yöntemleri ortaya çıkmıştır. Yeni eşarp ve türban bağlama yöntemleri daha çok gençlerin merak konusu olmakta, yenilenen yaşam içerisinde eşarp bağlarken bile farklılık oluşturmaya çalışmaktadırlar.

  • Eşarpların uzunluğundan yararlanarak başınızın tamamını tek bir eşarbı katlamadan kapatın. Eşarbın uzun kalan ucundan başınızın üzerine sararak eşarbın ucunu dolayın. Eşarp ucunu dolamaya başladığınız noktaya gelince iğneleyin.
  • Şallarınızı bir yanına uzun bir yanına kısa kalacak şekilde kapatın. Şalın uzun kısmını başınızın en önünden geriye doğru orantılı boşluklar bırakarak sarın. Bunu dilerseniz iki farklı renkte şal ile yapmanız da mümkündür.
  • Eşarbınızı üçgen duruma getirin. Üçgenin iç kısmında kalan parça küçük olsun ve çene altından iğneleyin. Eşarbın arka kısmından bir şerit halinde baş kısmına doğru getirerek ikinci kat alın kapamasını yaparak uzun kalan kısmı kısaltın.
  • Klasik eşarp bağlama yönteminde minik değişiklikler ile de eşarbınızı modern hale getirebilirsiniz. Bunun için öncelikle eşarbınızı olduğu gibi bağlayın. Çene altından iğnelenen eşarbın tam orta noktasını biraz öne çekip uzatın. Uzatılan kısmı geriye doğru iğneleyip üçgen ve dik bir görünüm oluşturun.
  • Şal ile en pratik ve modern kapanma biçimi ise bone üzerine şalın atılarak herhangi bir iğne kullanılmadan şal uçlarının geriye uzatıldığı kullanımdır.

Bir örnek olarak eşarp ve türban bağlama videosu

YUVARLAK LAHANA LİF YAPIMI VE MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Rulodan dürbün yapımı

TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN DÜRBÜN YAPIMI

Evlerimizde kullandığımız ürünlerden bittikten sonra bazılarını geri dönüşüme çevirerek tekrardan değerlendirebiliyoruz. Tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir