ESKİ ÇORAPLAR İLE YILAN MİNDER YAPMAK

Eski çoraplar ile yılan minder yapmak başlıklı konum ile sizlere eğlenceli ve çok hoş bir çalışmadan bahsedeceğim. Hem çocukların hem büyüklerin çok hoşuna gidecek olan bu çalışma, ilk gördüğümde benim de çok hoşuma gitti ve hemen sizlerle paylaşmak istedim. Sizde konuyu inceledikten sonra evdeki eski çoraplarınızdan bu hoş minderi yapıp kullanabilirsiniz.

Eski çoraplardan yuvarlak puf yapımı için ilk olarak bulabildiğiniz kadar eskiyen ya da kullanılmayan çorabı bir araya getirin. Özellikle renkli renkli çorapların bir araya gelmesi ile çok hoş desenler ve görüntüler ortaya çıkabiliyor. Yeteri kadar çorabı bir araya getirdikten sonra burun ve topuk kısımlarından keserek kumaş rulolar oluşturun. Bu kumaş ruloların birbirleri ile eşit olması için ölçebilirsiniz. Hepsini aynı boyutta kesmek için üst üste koyup tek seferde büyük bir makasla kesebilirsiniz.

Eski çoraplar ile yılan minder yapımı için ruloların hepsini birbirine dikin. Uzun bir şerit haline gelen ruloların içine yeterli miktarda elyaf koyup baş kısmına düğmelerden göz, kırmızı bir şeritten dil yapın. Hazırlanan uzun şeriti, minder gibi içe doğru kıvırın. Bir toka ile tutturun ya da küçük bir dikiş ile sabitleyin. İşte yılan minderiniz kullanıma hazır.

Eski çoraptan minder nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek sizde çocuğunuz için çok hoş yılan minder hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

eski-çoraplar-ile-yılan-minder-yapmak


KALPLİ KOLYE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir