ESKİ ÇORAPLAR İLE YILAN MİNDER YAPMAK

Eski çoraplar ile yılan minder yapmak başlıklı konum ile sizlere eğlenceli ve çok hoş bir çalışmadan bahsedeceğim. Hem çocukların hem büyüklerin çok hoşuna gidecek olan bu çalışma, ilk gördüğümde benim de çok hoşuma gitti ve hemen sizlerle paylaşmak istedim. Sizde konuyu inceledikten sonra evdeki eski çoraplarınızdan bu hoş minderi yapıp kullanabilirsiniz.

Eski çoraplardan yuvarlak puf yapımı için ilk olarak bulabildiğiniz kadar eskiyen ya da kullanılmayan çorabı bir araya getirin. Özellikle renkli renkli çorapların bir araya gelmesi ile çok hoş desenler ve görüntüler ortaya çıkabiliyor. Yeteri kadar çorabı bir araya getirdikten sonra burun ve topuk kısımlarından keserek kumaş rulolar oluşturun. Bu kumaş ruloların birbirleri ile eşit olması için ölçebilirsiniz. Hepsini aynı boyutta kesmek için üst üste koyup tek seferde büyük bir makasla kesebilirsiniz.

Eski çoraplar ile yılan minder yapımı için ruloların hepsini birbirine dikin. Uzun bir şerit haline gelen ruloların içine yeterli miktarda elyaf koyup baş kısmına düğmelerden göz, kırmızı bir şeritten dil yapın. Hazırlanan uzun şeriti, minder gibi içe doğru kıvırın. Bir toka ile tutturun ya da küçük bir dikiş ile sabitleyin. İşte yılan minderiniz kullanıma hazır.

Eski çoraptan minder nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek sizde çocuğunuz için çok hoş yılan minder hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

eski-çoraplar-ile-yılan-minder-yapmak

İlginizi Çekebilir

penye ipten ayçiçeği paspas yapımı

PENYE İPTEN AYÇİÇEĞİ PASPAS YAPIMI

Son dönemlerde hobi ve örgü dünyasının yeni trendi penye ipler. Bu penye ipler sayesinde paspas, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.