Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / ESKİ GÖMLEKTEN MUTFAK ÖNLÜĞÜ YAPMAK

ESKİ GÖMLEKTEN MUTFAK ÖNLÜĞÜ YAPMAK

Eski gömlekten mutfak önlüğü yapmak başlıklı konum ile sizlere hoş bir geri dönüşüm projesinden bahsedeceğim. Size büyük gelen ya da kullanmadığınız gömlekleri üzerinize göre yeniden düzenleyip basit bir şekilde mutfak önlüğü şekline getirebilirsiniz. Nasıl diye merak edenler için gömlekten mutfak önlüğü yapımının aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Gömlekten mutfak önlüğü yapmak için üzerinize tam gelen bir gömleği kullanabileceğiniz gibi büyük gömlekleri de kullanabilirsiniz. Uzun bir mutfak önlüğü yapmak için uzun tunik tarzı gömleklerden tercih etmeniz gerekli. Mini önlük de denilen kısa önlükler içinse daha kısa, klasik gömleklerden kullanabilirsiniz. İstediğiniz her desende gömleği bu çalışmada kullanabilirsiniz. Ben düz renkli ya da ekose desenli gömlekleri mutfaklara daha çok yakıştırdığım için bu tür gömlekleri öneriyorum.

Önlük hazırlayacağınız gömleğe karar verdikten sonra ilk olarak gömleğin arka kısmını çıkarın ve sadece ön kısmını bırakın. Ön kısımdan yakayı da çıkarmayın ve önlük şekli vermek için üçgen gibi yukarı kısmını kesin. Önlüğün bağlama kuşaklarını da arka kısımdan uzunca kesip yanlara dikebilirsiniz. Aynı çalışmayı varsa küçük kızlarınız için de hazırlayıp anne-kız kombini oluşturabilirsiniz.

Gömlekten mutfak önlüğü nasıl yapılır sorusunun resimli anlatımı için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Bu resimlere bakarak sizde eski gömleklerinizi değerlendirebilirsiniz.

source

eski-gömlekten-mutfak-önlüğü-yapmak

CDDEN BİLEZİK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir