ESKİ GÖMLEKTEN MUTFAK ÖNLÜĞÜ YAPMAK

Eski gömlekten mutfak önlüğü yapmak başlıklı konum ile sizlere hoş bir geri dönüşüm projesinden bahsedeceğim. Size büyük gelen ya da kullanmadığınız gömlekleri üzerinize göre yeniden düzenleyip basit bir şekilde mutfak önlüğü şekline getirebilirsiniz. Nasıl diye merak edenler için gömlekten mutfak önlüğü yapımının aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Gömlekten mutfak önlüğü yapmak için üzerinize tam gelen bir gömleği kullanabileceğiniz gibi büyük gömlekleri de kullanabilirsiniz. Uzun bir mutfak önlüğü yapmak için uzun tunik tarzı gömleklerden tercih etmeniz gerekli. Mini önlük de denilen kısa önlükler içinse daha kısa, klasik gömleklerden kullanabilirsiniz. İstediğiniz her desende gömleği bu çalışmada kullanabilirsiniz. Ben düz renkli ya da ekose desenli gömlekleri mutfaklara daha çok yakıştırdığım için bu tür gömlekleri öneriyorum.

Önlük hazırlayacağınız gömleğe karar verdikten sonra ilk olarak gömleğin arka kısmını çıkarın ve sadece ön kısmını bırakın. Ön kısımdan yakayı da çıkarmayın ve önlük şekli vermek için üçgen gibi yukarı kısmını kesin. Önlüğün bağlama kuşaklarını da arka kısımdan uzunca kesip yanlara dikebilirsiniz. Aynı çalışmayı varsa küçük kızlarınız için de hazırlayıp anne-kız kombini oluşturabilirsiniz.

Gömlekten mutfak önlüğü nasıl yapılır sorusunun resimli anlatımı için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Bu resimlere bakarak sizde eski gömleklerinizi değerlendirebilirsiniz.

source

eski-gömlekten-mutfak-önlüğü-yapmak

İlginizi Çekebilir

2 Li Pirinçli Baklava Örgü Modeli Yapılışı

İKİLİ PİRİNÇLİ BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEO ANLATIM

Son dönemlerin meşhur örgüleri arasında yer alan İkili Pirinçli Baklava Örneği, tarafımızca sizlere adım adım …

Leave a Reply

Your email address will not be published.