ESKİ PENYEDEN SAÇ BANDI YAPMAK ANLATIMLI

Eski penyeden saç bandı yapmak anlatımlı konum ile eskiyen ve kullanılamayacak hale gelen penyelerin saç bandı haline gelmesini anlatacağım. Daha önce benzer şekilde eskiyen penyelerden farklı ürünler ortaya çıkaran çalışmalarım olmuştu. Bugünkü çalışmanın özelliği, aynı kumaştan takım halinde hem bileklik hem saç bandı yapılabilmesi.

Eski penyeden saç bandı yapımı için ilk olarak penyeyi ince şeritler halinde kesin. Bu kesim sırasında bileklik yapımı için daha ince saç bandı için daha kalın şeritler hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız şeritlerden 5 tanesini alıp bir düğüm atın. Düğümden sonra aşağıda verdiğim örgü şemasını takip ederek bileklik ve kumaştan saç bandı yapımını tamamlayabilirsiniz.

Kumaştan saç bandı yapımı çalışması ile kendiniz için özel saç bantları hazırlayabileceğiniz gibi çocuklarınız için de hoş bir saç bandı hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde kumaştan bileklik ve saç bandı yapımına benzer şekilde kemer de hazırlayıp tam bir takım hazırlayabilirsiniz.

Eski penyelerin kumaşlarından yararlanarak kendinize özel bir saç bandı hazırlamak için aşağıdaki aşamaları takip ederek kumaş ip örgüsü yapabilirsiniz. Kolay ve eğlenceli çalışmalar.

eski-penyeden-saç-bandı-yapmak-anlatımlı

source

İlginizi Çekebilir

2 Li Pirinçli Baklava Örgü Modeli Yapılışı

İKİLİ PİRİNÇLİ BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEO ANLATIM

Son dönemlerin meşhur örgüleri arasında yer alan İkili Pirinçli Baklava Örneği, tarafımızca sizlere adım adım …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *