EV İÇİN DOĞAL ODA KOKUSU YAPIMI

Ev için doğal oda kokusu yapmak sandığınızdan daha kolay bir yöntemdir. Tamamen doğal malzemelerle siz de çok kolay bir şekilde oda kokusu yapabilirsiniz. Oda kokusunu koymak için spreyli bir şişeye ihtiyacınız olacaktır.

Malzemeler

Yarım litre temiz su
1 çay kaşığının ucu miktarda karbonat
4-5 damla taze limon suyu
3-4 damla portakal yağı ya da istediğimiz başka bir kokulu çiçek yağı

Ev için Oda Parfümü Yapılışı

Spreyli bir şişe içine yarım litre suyu doldurun. Suya bir miktar kadar karbonatı ekleyin. Ardından da 4-5 damla kadar limon suyu ve 3-4 damla kadar portakal yağı ile birlikte istediğiniz herhangi bir uçucu yağ ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı iyice çalkalayın ve odanızda istediğiniz gibi kullanın.

Oda kokusunu hazırlarken 4-5 damla kadar biberiye ya da çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz. Biberiye kokusunu soluyanlarda zihnin daha iyi açıldığı gözlemlenmiştir. Çay ağacı yağı da çok iyi bir dezenfektan ve böcek kovucudur. Oda parfümünü yaparken, istediğiniz tüm yağları birbirine karıştırarak farklı kokular elde edebilirsiniz.


UN BÖCEKLENMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN YÖNTEMLER başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir