EV TEMİZLİĞİNDE SİRKE KULLANIMI

Ev temizliğinde sirke kullanımı ile hem sağlıklı hem de oldukça ferah bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz. Evinizin pırıl pırıl olmasını istiyorsanız, kesinlikle sirke kullanımını öneriyoruz.

Mutfakta Sirke ile Temizlik

Özellikle mutfak temizliğinde çok sağlıklı bir temizlik işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sirkeli, karbonatlı karışım hazırlayarak, mutfaktaki yağların temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, evye parlatılmasında da bu işlemi uygulayabilirsiniz. Mutfak tezgahı ve fayanslarının temizlenmesi için sirke harika bir tercih olacaktır. Mutfak dolap içleri ve buzdolabını da sirke ile temizleyebilirsiniz.

Banyo Temizliğinde Sirke

Banyo lavabosu, küveti ve hatta klozetini bile sirke ile parlatabilirsiniz. Sirke ve karbonat kullanarak, banyonuzda çok ferah bir temizlik elde edebilirsiniz. Sirkeli su hazırlayarak, banyo fayanslarının parlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Yerlerin Temizliğinde Sirke Kullanımı

Parke ve fayansların temizliğinde de sirke kullanımı oldukça etkilidir. Parkelerin ve fayansların parlatılması için sirkeli su ile temizlik yapmanız önerilmektedir.

Camların Temizliğinde Sirke

Pencere ve camların parlatılması için sirkeli su hazırlayarak, mikrofiber bez ile temizleyebilirsiniz. Bu yöntem oldukça kalıcıdır. Pencerelerinizin uzun süre parlak olmasını sağlar.


KALEBODUR VE FAYANSLARIN PARLATILMASI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir