Ana Sayfa / EV İŞLERİ / EV TEMİZLİĞİNDE SİRKE KULLANIMI

EV TEMİZLİĞİNDE SİRKE KULLANIMI

Ev temizliğinde sirke kullanımı ile hem sağlıklı hem de oldukça ferah bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz. Evinizin pırıl pırıl olmasını istiyorsanız, kesinlikle sirke kullanımını öneriyoruz.

Mutfakta Sirke ile Temizlik

Özellikle mutfak temizliğinde çok sağlıklı bir temizlik işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sirkeli, karbonatlı karışım hazırlayarak, mutfaktaki yağların temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, evye parlatılmasında da bu işlemi uygulayabilirsiniz. Mutfak tezgahı ve fayanslarının temizlenmesi için sirke harika bir tercih olacaktır. Mutfak dolap içleri ve buzdolabını da sirke ile temizleyebilirsiniz.

Banyo Temizliğinde Sirke

Banyo lavabosu, küveti ve hatta klozetini bile sirke ile parlatabilirsiniz. Sirke ve karbonat kullanarak, banyonuzda çok ferah bir temizlik elde edebilirsiniz. Sirkeli su hazırlayarak, banyo fayanslarının parlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Yerlerin Temizliğinde Sirke Kullanımı

Parke ve fayansların temizliğinde de sirke kullanımı oldukça etkilidir. Parkelerin ve fayansların parlatılması için sirkeli su ile temizlik yapmanız önerilmektedir.

Camların Temizliğinde Sirke

Pencere ve camların parlatılması için sirkeli su hazırlayarak, mikrofiber bez ile temizleyebilirsiniz. Bu yöntem oldukça kalıcıdır. Pencerelerinizin uzun süre parlak olmasını sağlar.

KALEBODUR VE FAYANSLARIN PARLATILMASI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

EN KOLAY BULAŞIK MAKİNESİ TEMİZLİĞİ

En kolay bulaşık makinesi temizliği için doğal yöntemlerden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. Bir çok deterjan ürünü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir