Ana Sayfa / EV İŞLERİ / EV TEMİZLİĞİNDE SOĞAN MUCİZESİ

EV TEMİZLİĞİNDE SOĞAN MUCİZESİ

Ev temizliğinde soğan mucizesi sizin için çok şaşırtıcı olacak ancak, etkilerini görünce vaz geçemeyeceğinizden eminiz. Soğan sayesinde evinizdeki bir çok alanı rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Izgara Temizliğinde

Kızarmış, kurumuş ve yapışmış yemek artıklarından kurtulmak zordur. Ancak, bir parça soğan ile bu lekelerin üzerini ovarsanız, hiçbir zorluğu kalmayacaktır.

Ocakların Temizliğinde

Ocakların kirlenmesinin en büyük nedeni; tencereden taşan yemeklerdir. Oldukça zor ve inatçı bir hale gelen bu lekeler, soğanın mucizesi sayesinde kolayca temizlenebilir. Soğan ile ocağınızı temizlerken, bir kaç tutam tuz eklerseniz daha güçlü bir temizleyici elde edersiniz. Aspiratör kapaklarındaki lekeleri de soğan ile temizleyebilirsiniz.

Aspiratör Temizliği

Aspiratörü temizlemek için kabartma tozu ile brilikte yarım soğanı bir arada kullanmalısınız. Aspiratörün lekeli kısımlarını soğan ve tuz ile iyice ovalayarak temizleyin. Çok kısa süre sonra bu inatçı lekelerden kurtulmuş olacaksınız.

Pencere Temizliğinde

Pencere kenarlarında oluşan inatçı lekeleri de soğanın gücü ile temizleyebilirsiniz. Ayrıca, soğanla pencerelerinizi silerseniz, böceklerin gelmesini de engellemiş olursunuz.

Metal Parlatmasında

Parlatılmaya ihtiyaç duyan metallerinizi, soğan suyu ile çok rahat parlatabilirsiniz.

EV İÇİN DOĞAL ODA KOKUSU YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

EN KOLAY BULAŞIK MAKİNESİ TEMİZLİĞİ

En kolay bulaşık makinesi temizliği için doğal yöntemlerden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. Bir çok deterjan ürünü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir