Ana Sayfa / NASIL YAPILIR / EVDE ÖRGÜLÜ TOPUZ YAPIMI RESİMLİ ANLATIM


EVDE ÖRGÜLÜ TOPUZ YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Evde örgülü topuz yapımı resimli anlatım konum ile sizlere çok pratik ve aynı zamanda çok şık bir saç modelinden bahsetmek istiyorum. Bayanların en güçlü silahlarından olan saçları için her yerde kullanabilecekleri bir model olan bu topuzun, küçük kız çocukları için de son derece ideal bir saç modeli olabileceğini düşünüyorum. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan hemen bu özel topuzun yapım aşamalarına geçiyorum.

Evde örgülü topuz modeli yapmak için ilk olarak saçı ikiye ayırın. Bu ayrımda saçın ön kısmından bir tutam alın ve diğer geri kalan saçları at kuyruğu şeklinde toplayın. Bir tutam at kuyruğundan, bir tutam öndeki saçlardan alarak balık sırtı örgü yapar gibi topuzu yapmaya başlayın. Belli miktarlarda tutamları alıp birlikte örgü yapın. Bu örgüyü yuvarlak şekilde yaparak topuza şeklini verin.

Topuz modelini yaptıktan sonra kara maşa da denilen firketeler ile sabitleyin. Sağlam bir topuz olması için isterseniz saç sabitleyicisi ya da spreyi ile de saçları sabitleyebilirsiniz. Burada firkete olarak koyu renkli saçlarda siyah kullanabilir, açık renkli saçlarda ise özel olarak renklendirilen sarı firketelerden kullanabilirsiniz.

Evde örgülü topuz nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun burada sonuna geldim. Sizde özel bir davete gideceğiniz zaman saçlarınızı kendiniz yapabilir, aynı modeli çocuklarınızda da deneyip farklı saç modelleri ile daha sevimli olmalarını sağlayabilirsiniz.

source

evde-örgülü-topuz-yapmak-resimli-anlatım

DÖRT RENKLİ İĞNELİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

2 Li Pirinçli Baklava Örgü Modeli Yapılışı

İKİLİ PİRİNÇLİ BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEO ANLATIM

Son dönemlerin meşhur örgüleri arasında yer alan İkili Pirinçli Baklava Örneği, tarafımızca sizlere adım adım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir