EVDEKİ MALZEMELERLE KLOZET TEMİZLEME TABLETİ

Evdeki malzemelerle klozet temizleme tableti yapmak oldukça basit ve sağlıklı bir yöntemdir. Zararlı kimyasalların kullanılmadan yapıldığı bu tabletler ile siz de evinizde sağlıklı bir hijyen oluşturabilirsiniz.

Evde Tuvalet Temizleme Tableti Yapmak için Malzemeler

1,5 su bardağı karbonat,

Yarım su bardağı sitrik asit yani limon tuzu,

1 çay kaşığı su,

İstediğiniz aromatik kokulu yağ.

Hazırlanışı;

Temizleme tabletlerini oluşturmak için öncelikle karbonat ile limon tuzunu iyice karıştırın. Aromatik kokulu yağlardan 1 tatlı kaşığı ekleyin. Spreyle suyu püskürtün. Biraz köpürme olacak bu normal.

Birbirine yapışan bir kıvama gelince silikon çikolata ya da buz kalıbının içine paylaştırın. Kuruması için bekletin. Birkaç saat sonra tabletleri kalıplardan çıkarıp, kapaklı kutuda saklayın.

Kullanmak istediğiniz zaman klozetin içine bir tane atın ve köpürmesini bekleyin. Ardından da sifonu çekmeniz yeterli olacaktır. Özellikle sarı lekelerin giderilmesi konusunda çok etkili bir çözümdür. Aniden misafiriniz geldiğinde bu yöntemi uygulayarak klozetinizi temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda banyonuzda hoş bir koku verecektir.

evdeki-malzemelerle-klozet-temizleme-tableti-yapimi-1

evdeki-malzemelerle-klozet-temizleme-tableti-yapimi-3

evdeki-malzemelerle-klozet-temizleme-tableti-yapimi-2

evdeki-malzemelerle-klozet-temizleme-tableti-yapimi-4

İlginizi Çekebilir

EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

En kolay mikrodalga temizliği yöntemini kullanarak, sadece 3 dakikada mikrodalganızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Mikrodalganızı temizlemenin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *