EVDEKİ MALZEMELERLE KLOZET TEMİZLEME TABLETİ

Evdeki malzemelerle klozet temizleme tableti yapmak oldukça basit ve sağlıklı bir yöntemdir. Zararlı kimyasalların kullanılmadan yapıldığı bu tabletler ile siz de evinizde sağlıklı bir hijyen oluşturabilirsiniz.

Evde Tuvalet Temizleme Tableti Yapmak için Malzemeler

1,5 su bardağı karbonat,

Yarım su bardağı sitrik asit yani limon tuzu,

1 çay kaşığı su,

İstediğiniz aromatik kokulu yağ.

Hazırlanışı;

Temizleme tabletlerini oluşturmak için öncelikle karbonat ile limon tuzunu iyice karıştırın. Aromatik kokulu yağlardan 1 tatlı kaşığı ekleyin. Spreyle suyu püskürtün. Biraz köpürme olacak bu normal.

Birbirine yapışan bir kıvama gelince silikon çikolata ya da buz kalıbının içine paylaştırın. Kuruması için bekletin. Birkaç saat sonra tabletleri kalıplardan çıkarıp, kapaklı kutuda saklayın.

Kullanmak istediğiniz zaman klozetin içine bir tane atın ve köpürmesini bekleyin. Ardından da sifonu çekmeniz yeterli olacaktır. Özellikle sarı lekelerin giderilmesi konusunda çok etkili bir çözümdür. Aniden misafiriniz geldiğinde bu yöntemi uygulayarak klozetinizi temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda banyonuzda hoş bir koku verecektir.

evdeki-malzemelerle-klozet-temizleme-tableti-yapimi-1

evdeki-malzemelerle-klozet-temizleme-tableti-yapimi-3

evdeki-malzemelerle-klozet-temizleme-tableti-yapimi-2

evdeki-malzemelerle-klozet-temizleme-tableti-yapimi-4


HAVLULARDAKİ KÖTÜ KOKULARIN GİDERİLMESİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir