FANUSTAN ŞIK MUMLUK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Fanustan şık mumluk yapmak resimli anlatım başlığı ile ele aldığım bugünkü konumda sizlerle birlikte çok şık ve zarif bir mumluk yapımının detaylarını inceleyeceğiz. Daha önce benzer çalışmalara yer verdiğim konularım olmuştu. Bunları da siteden inceleyebilirsiniz. Şimdi bugünkü konumun detaylarına geçiyorum.

Fanustan mumluk yapımı için bize gerekli olan malzemeler; minik bir fanus, bu fanusu süslemek için beyaz renkli akrilik boya, ince fırça, simli şeffaf boya ve bir adet fanusa uygun mum… Bu malzemeleri kendi yapmak istediğiniz mumluğa göre farklı şekillerde hazırlayabilirsiniz. Eğer fanus üzerine kendiniz çizim yapmayacaksanız, desen kalıplarını da malzeme listesine eklemeniz gerekir.

Fanus ile mumluk yapmak için ilk olarak desen dış hatlarını belirleyin. Desen dış hatlarını çok ince olmayan bir fırça ile istediğiniz renkte yapabilirsiniz. Desenin belirlenmesinin ardından desen içine şeffaf simli boya ile işleme yapar gibi ince uçlu fırça yardımı ile desenleme yapın. Fanus kuruduktan sonra mumluk olarak kullanabilirsiniz.

Fanustan mumluk nasıl yapılır sorusunun detaylı cevabı için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Bu çalışmada desen içi için şeffaf boya kullanılması mumluğun daha hoş ve güzel ışık vermesi için gereklidir.

source

fanustan-şık-mumluk-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

İğne Oyası Çiçek Tesbih Ucu Yapılışı

İĞNE OYASI TESBİH UCU MODELİ ÖRNEKLERİ

Günlük hayatımızda ve ibadetlerimizde kendine yer bulan tespih, yetenekli ellerin dokunuşuyla çok daha şık bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published.