FANUSTAN ŞIK MUMLUK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Fanustan şık mumluk yapmak resimli anlatım başlığı ile ele aldığım bugünkü konumda sizlerle birlikte çok şık ve zarif bir mumluk yapımının detaylarını inceleyeceğiz. Daha önce benzer çalışmalara yer verdiğim konularım olmuştu. Bunları da siteden inceleyebilirsiniz. Şimdi bugünkü konumun detaylarına geçiyorum.

Fanustan mumluk yapımı için bize gerekli olan malzemeler; minik bir fanus, bu fanusu süslemek için beyaz renkli akrilik boya, ince fırça, simli şeffaf boya ve bir adet fanusa uygun mum… Bu malzemeleri kendi yapmak istediğiniz mumluğa göre farklı şekillerde hazırlayabilirsiniz. Eğer fanus üzerine kendiniz çizim yapmayacaksanız, desen kalıplarını da malzeme listesine eklemeniz gerekir.

Fanus ile mumluk yapmak için ilk olarak desen dış hatlarını belirleyin. Desen dış hatlarını çok ince olmayan bir fırça ile istediğiniz renkte yapabilirsiniz. Desenin belirlenmesinin ardından desen içine şeffaf simli boya ile işleme yapar gibi ince uçlu fırça yardımı ile desenleme yapın. Fanus kuruduktan sonra mumluk olarak kullanabilirsiniz.

Fanustan mumluk nasıl yapılır sorusunun detaylı cevabı için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Bu çalışmada desen içi için şeffaf boya kullanılması mumluğun daha hoş ve güzel ışık vermesi için gereklidir.

source

fanustan-şık-mumluk-yapmak-resimli-anlatım


ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir