Kendinyapsana.com , El İşleri ve Örgü Modelleri https://kendinyapsana.com En Güzel Oyalar, Dantel, Lif Modelleri örnekleri için Thu, 27 Oct 2022 09:11:12 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.1 https://kendinyapsana.com/wp-content/uploads/2022/10/favicon.png Kendinyapsana.com , El İşleri ve Örgü Modelleri https://kendinyapsana.com 32 32 En Güzel Lif Örnekleri https://kendinyapsana.com/en-guzel-lif-ornekleri/ https://kendinyapsana.com/en-guzel-lif-ornekleri/#respond Fri, 16 Jul 2021 00:00:00 +0000 https://kendinyapsana.com/en-guzel-lif-ornekleri/ Devamı...

]]>
Yeni gelin evlerinde ve el işi sanatlarıyla uğraşan kadınların  evlerinde en güzel lif örneklerini görmek mümkün olacaktır. Lif, banyo yapmak için kullanılan bir keseleme aleti olarak bilinmektedir. Yün ipler kullanılarak yapılır. Günümüzde kadınlar her türlü modeli, lif modelleriyle harmanlayarak ortaya çok güzel bir görünüm çıkarmaktadır.

Neredeyse akıllara gelen tüm nesneler ipe şekil vererek, lif haline getirilebilmektedir. Örme lifler, diğer lif türlerine göre çok daha uzun ömürlü kullanıma tabidir. Çünkü istendiği zaman hem yıkanabilir hem de hijyenik koşullarda kullanılabilir. Birbirinden güzel ipler kullanılarak ortaya bir çok lif çeşidi çıkarmak mümkündür. Kadınlar en güzel sanatlardan biri olarak bilinen  lif örme sanatına, ayrı bir düşkünlük içerisindedir.

En güzel lifler için çeşitli örneklerin baz alınarak el işine başlanmasında fayda olacaktır. Çünkü oluşturulmuş modeller adeta kadınlara bir referans olmaktadır. En güzel lif örneklerinde oluşturulan motifler aslına bakıldığında çok kolaydır.

En Guzel Lif Ornekleri
En-Güzel-Lif-Örnekleri

Fakat el için hüner gerektiren bir sanattır. Bu nedenle birazcık dikkat biraz da hünerle ortaya mükemmel işler koymak mümkündür.

En güzel lif örnekleri genellikle şişle yapılmaktadır. Fakat tığ ile yapılan güzel modeller de yok değildir. Öyle ki şiş kullanımı el işinin daha hızlı bitmesini sağlarken, tığ ile oluşturulan modeller daha uzun süreç gerektirir. Bu nedenle emek vermekten çekinmeyen kişiler de en güzel lif örneklerini inceleyerek ortaya mükemmel modeller çıkarabilir.

631f1adc4947e77660689a41710d9754
lif ornekleri
guzel lif modeli e1506709378879
guzel-lif-modeli
hqdefault
kırmızı beyaz lif
lif ornekleri lif modelleri
lif-ornekleri-lif-modelleri
]]>
https://kendinyapsana.com/en-guzel-lif-ornekleri/feed/ 0
İğne Oyası Modelleri https://kendinyapsana.com/igne-oyasi-modelleri/ https://kendinyapsana.com/igne-oyasi-modelleri/#respond Fri, 16 Jul 2021 00:00:00 +0000 https://kendinyapsana.com/igne-oyasi-modelleri/ Devamı...

]]>
Kadınlar hem hobi hem de ürettikleri ürünleri satarak kar elde etmek için iğne oyası yapmaktadır. İğne oyası modelleri iğne ve iplikle yapılan bir el işi sanatıdır. El işinin bitmesiyle birlikte ortaya çeşitli üç boyutlu görünümler çıkmaktadır. Günümüzde neredeyse her kadının evinde iğne oyası modelleri görmek mümkündür. Özellikle de vitrin örtüleri, yatak örtüleri, havlu kenarları ya da yazma kenarları, sık sık iğne oyası işlemeleriyle süslenmektedir. Bu işlemeler günlük yaşamımızda kullandığımız bazı eşyaları basit görünümlerinden sıyırarak, daha dikkat çekici ve modern hale getirmektedir.  İğne oyası modelleri birbirinden güzel renklerle bezenerek süslenebilir. Bu nedenle de ev dekorasyonu ile de uyumlu ürünlerin ortaya çıkarılması da mümkündür.

İğne oyası yapmak büyük bir özveri gerektiren sanattır. El becerisi olmayan kişilerin yapabilecekleri bir şey değildir. Eğer iğne oyası yapmak isteniyorsa bu işi usta ellerden öğrenmek şarttır. Yani bir iğne oyası kursuna gitmek en doğru yöntem olacaktır. Öyle ki mesela yazma kenarlarına yapılan iğne oyaları çok dikkat çekmekte ve sevilmektedir. Bu tür ürünleri üreterek satmak ve kar elde etmek mümkündür. Bu da kadınlar için ek bir gelir fırsatı olacaktır.  Birbirinden güzel iğne oyası modellerini yapabilmek için, öncelikle temel bazı şeylerin öğrenilmesi gerekir. Bu temel bilgiler sayesinde en zor oyaları bile daha basit yöntemlerle yapmak mümkün olacaktır.

İğne Oyası Modelleri

İğne Oyası Modelleri
İğne Oyası Modelleri

4YZfJ 1503667566 2317

enson cikan sirali farkli dunyanin en guzel igne oyasi modelleri 11511973464

enson cikan sirali farkli dunyanin en guzel igne oyasi modelleri 151511973472

yeni sikigne patlican igne oyasi 1280x500 1

]]>
https://kendinyapsana.com/igne-oyasi-modelleri/feed/ 0
DAMAT BOHÇASI HAZIRLAMA https://kendinyapsana.com/damat-bohcasi-hazirlama/ https://kendinyapsana.com/damat-bohcasi-hazirlama/#respond Mon, 30 Jul 2018 00:00:00 +0000 https://kendinyapsana.com/damat-bohcasi-hazirlama/ Devamı...

]]>
Damat bohçası, yeni evlenecek olan çiftlerin birbirleri için yapmış oldukları bohçalara verilen isimdir. Tahmin edebileceğiniz gibi, damat bohçası, gelin adayı tarafından erkek arkadaşına yapılmakta olan bohçadır. Kültürümüzde nişan bohçaları ya da gelin ve damat bohçaları son derece önemli olup eski yıllardan bu yıla kadar halen büyük bir merakla yapılmaktadır. Bu, oldukça korunan bir kültürdür. Siz de yakın zamanda evlenecekseniz ve bohça yapmaya karar verdiyseniz, damat bohçası ile ilgili önerilerimizi dinleyebilir ve bohçanızı buna göre hazırlayabilirsiniz. Damat bohçasında yer alacak ürünlere ve damat bohçası tasarımlarına siz değerli okurlarımız için yer vereceğiz.

damat-bohcasi-1
damat-bohcasi-1

Damat Bohçası Nasıl Yapılır?

Damat bohçası hazırlamak isteyenler için en önemli adım, damada götürülecek olan bohçanın şekline karar vermek. Bu konuda birçok farklı tasarım ve stil bulunuyor. Siz de tamamen hayal gücünüzü kullanabilir ve erkek arkadaşınız için birbirinden güzel damat bohçaları hazırlayabilirsiniz. Damat bohçasının içine konulacak olan ürünler arasında çorap ve iç çamaşırları gibi ürünler yer almaktadır. Siz de bu konuda bir araştırma yapabilir ya da damadın ihtiyaçlarına göre uygun bir bohça hazırlayabilirsiniz. Bohçalar nişandan sonra ve düğüne yakın bir zamanda değiş tokuş suretiyle yapılmaktadır.

damat-bohcasi-2
damat-bohcasi-2

Özellikle son zamanlarda valiz biçimli damat bohçası hanımlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Sandal ve kayık biçimindeki bohçalar da sıklıkla tercih edilen unsurlar arasında yer almaktadır.

]]>
https://kendinyapsana.com/damat-bohcasi-hazirlama/feed/ 0
KOLAY ETAMİN ÖRNEKLERİ https://kendinyapsana.com/kolay-etamin-ornekleri/ https://kendinyapsana.com/kolay-etamin-ornekleri/#respond Wed, 09 May 2018 00:00:00 +0000 https://kendinyapsana.com/kolay-etamin-ornekleri/ Devamı...

]]>
Etamin işlemek son derece zor bir iştir. Fakat kolay etamin örnekleri de yok değildir. Günümüzde çeyiz hazırlayan kızların, çeşitli ürünlerde etamin kullanımına özen gösterdikleri görülmektedir. Öyle ki etamin işlemek, hem çeyizlere hem de evlere inanılmaz derece güzel bir görsellik ve zenginlik kazandırmaktadır.

Çünkü yapılmış olan diğer tüm el işlerinden çok daha farklı ve gösterişli görünümleri bulunmaktadır. Eğer çeyizinizin ya da evlerinizde bulunan çeşitli örtülerin daha dikkat çekici olmasını istiyorsanız, sizler de kolay etamin örnekleri deneyebilirsiniz. Etamin işlemek için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Ortaya güzel bir motif çıkarmak için her şeyden önce yapılmak istenen motifin örneğinin bulunması gerekmektedir. Sonrasında ise bu motifleri hangi renkte görmek istediğinize karar vermelisiniz.

yeni kalpli etamin ornekleri kalp kanavice modelleri13 e1439038189463 570x415 1
yeni-kalpli-etamin-ornekleri-kalp-kanavice-modelleri13

 

Renk kararı verip, örnek bulduktan sonra işler çok daha kolay hale gelecektir. Etamin işlemek için öncelikle ipten bir parça kesilmesi gerekir. Bu uzunluk, kişinin nasıl kolay çalışacağına göre belirlenmektedir. Bir sonraki adım ise kesilen ip parçasına iğne geçirmek ve ucuna kör düğüm atmaktır. Modelin ilerleyen zamanlarda kullanıma bağlı olarak bozulmaması için, düğümün sağlam atılmasında fayda olacaktır. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra etamin işlemeye başlamak mümkün hale gelecektir. Etamin dokuması aynı kanaviçe dokuması gibi çarpı şeklinde yapılmaktadır. Kumaşa atılan çarpılar, motife göre şekillendirilmelidir. Modelin arkasının güzel ve temiz görünmesi açısından, dikkatli çalışmaya özen gösterilmelidir.

 

kolay fil etamin ornegi

basit etamin ornekleri 9714

kolye icin nakis ornekleri mimuu com 73 300x300 1

]]>
https://kendinyapsana.com/kolay-etamin-ornekleri/feed/ 0
EN GÜZEL ÇEYİZLİK LİF MODELLERİ https://kendinyapsana.com/en-guzel-ceyizlik-lif-modelleri/ https://kendinyapsana.com/en-guzel-ceyizlik-lif-modelleri/#respond Sun, 06 May 2018 00:00:00 +0000 https://kendinyapsana.com/en-guzel-ceyizlik-lif-modelleri/ Devamı...

]]>
Genç kızlar evlenmeden önce havlu, yatak örtüsü ve lif gibi çeşitli eşyaları hazırlayarak çeyiz haline getirirler. Çeyizlik lif modelleri oluşturmak için el becerisine gerek duyulmaktadır. Emek verilerek hazırlanan bu tür ürünler, yeni gelin evlerinin vazgeçilmez parçalarından biri olarak bilinmektedir. Lif, banyoda kullanılan, yıkanma ya da keseleme işlevini yerine getiren bir üründür.

Öyle ki her kadın, birbirinden güzel renk ve modeldeki lifleri kullanmaktan büyük keyif almaktadırlar. Çeyizlik lif modelleri, genellikle renkli yün iplerden dokunmaktadır. Günümüzde yapılan modellere bakıldığında genel olarak çiçek, lale veya meyve motiflerinin işlendiğini görmek mümkün olacaktır. Bu tür motifler, banyolara inanılmaz bir şıklık kazandırdığı gibi aynı zamanda da renk katmaktadır.

maxresdefault 5

Çeyizlik lif modelleri incelenerek, her kadın aynı modeli yaparak, çeyizi için bir ürün daha elde edebilir. Çeyiz, genç kızlar için çok önemlidir. Çünkü evlenmeden önce hazırlanan bu tür ürünler, evlendikten sonra daha az masraf olmasına ve de hazır eşya bulunmasına vesile kalmaktadır. Lifler sadece çeyiz için yapılan ürünler değildir. Günümüzde bir çok ev kadını da lif motifleri dokuyarak, banyolarına daha modern bir görünüm kazandırabilmektedir. Liflerin daha modern bir görünüm kazanması için bir çok renkte ip kullanımına özen gösterilmesinde fayda olacaktır. Tek renk olarak dokunan motifler basit görünümlüdür. Fakat birbirinden farklı renklerin harmanlanmasıyla daha modern lif örnekleri ortaya çıkarmak da kaçınılmaz olacaktır.

yilin modasi ceyizlik lif modelleri 27

ceyizlik lif modelleri h1300728 15f81

2017 yeni sezon orguden ceyizlik ovunma lif modelleri

]]>
https://kendinyapsana.com/en-guzel-ceyizlik-lif-modelleri/feed/ 0
SABUN BEZİ YAPILIŞI VE MODELLERİ https://kendinyapsana.com/sabun-bezi-yapilisi-ve-modelleri/ https://kendinyapsana.com/sabun-bezi-yapilisi-ve-modelleri/#respond Sat, 05 May 2018 00:00:00 +0000 https://kendinyapsana.com/sabun-bezi-yapilisi-ve-modelleri/ Devamı...

]]>
Son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz sabun bezi modelleri, aslına bakıldığında bir çeşit liftir. İnsanlar bu ürünleri sabunlanmak için kullandıklarından ismi sabun bezi olarak anılmaktadır. Lifler günlük yaşantımızda marketlerde ve hijyen ürünleri satan mağazalarda birbirinden güzel şekillerde ve modellerde bulunmaktadır.

Fakat özellikle de son zamanlarda plastikten üretilmiş olan liflerin çok sattığı görülmektedir. Bu tür ürünler insan sağlığı açısından çok zararlıdır. Sağlık açısından zararlı olan bu ürünleri satın almaktan vazgeçerek, daha çok hijyenik olan lif dokuma sanatına yönlenmesi tavsiye edilmektedir. Sabun bezi, banyoların dekor ürünlerinden biri olarak da bilinmektedir. Bu nedenle modern görünümlü olmalarına özen gösterilmelidir.

supurge lif modeli nasil yapilir mimuu com

 

Modern görünümlü sabun bezi modelleri elde etmek için öncelikle, el becerilerinin geliştirilmesi tavsiye edilmektedir. El becerileri geliştirildiğinde, birbirinden güzel motiflerde liflerin ortaya çıkarılması da kaçınılmaz olacaktır. Aynı zamanda internet üzerinde yer alan, daha önce yapılmış sabun benzi modellerini de inceleyerek, aynı motifi ortaya çıkarmak mümkündür. Bunun için öncelikle bir kaç deneme yapılmalıdır.

Eğer el yatkınlığınız bulunuyorsa kolaylıkla yapabildiğinizi göreceksiniz. Fakat el yatkınlığınız olmadığını düşünüyorsanız, öncelikle basit modeller dokuyarak işe başlanmanız tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda çeşitli kurslara katılarak da işin temelini öğrenebilir ve pratiklik kazanabilirsiniz. Sabun bezi dokumak aslına bakıldığında son derece kolaydır. Eğer evlerinizde el emeği ürünler kullanmayı seviyorsanız, sizler de sabun bezi dokumayı öğrenmelisiniz.

basak tig ornekli banyo lifleri

hqdefault 4

lif modelleri yapilisi93

]]>
https://kendinyapsana.com/sabun-bezi-yapilisi-ve-modelleri/feed/ 0
AMİGURUMİ YILDIZ NASIL YAPILIR YAPIMI https://kendinyapsana.com/amigurumi-yildiz-nasil-yapilir-yapimi/ https://kendinyapsana.com/amigurumi-yildiz-nasil-yapilir-yapimi/#respond Fri, 04 May 2018 00:00:00 +0000 https://kendinyapsana.com/amigurumi-yildiz-nasil-yapilir-yapimi/ Devamı...

]]>
Yıldız motifleri örgünün her alanında beğenilen ve sevilen türde bir yapımdır. bu yazımızda sizlere Amigurumi Yıldız Yapımı nasıl olur bahsedeceğiz sterseniz dekor amaçlı isterseniz de hediye olarak çok güzel bir şekilde bu ürünü yapabilirsiniz. yıldız motifleri örgü çeşitlerinde çokça kullanılmaktadır. örnek verecek olursak penye ip ile yıldız yastık modeli dantel Yıldız örneği ya da Yıldız iğnesi oyası gibi örnekleri yapabilirsiniz. ayrıca bunların dışında Yıldız bebek tulumu da yapılabilmektedir Amigurumi Yıldız Yapımı için hemen aşağıdaki malzemelere ihtiyaç duymaktasınız.

Malzemeler:

 • 00 milimetre tığ
 • Natural divanın 100% kanvas ipini kullanıyoruz.
 • İğne
 • Makas

 

Amigurumi Yıldız
Amigurumi Yıldız

ÖRNEK:

 • Si : sıkiğne
 • a : arttırma
 • e : eksiltme
 • 2 adet merkez gövde örüyoruz 5 e böleceğimiz için 5 sihirli halka ile başlayıp da örebiliriz… Ben
 • 1-) 7 sihirli halka
 • 2-) 14 si ( her ilmeğe çift )
 • 3-) 21 si ( 1a1si * 7 tekrar )
 • 4-) 28 si ( 1a2si * 7 tekrar )
 • 5-) 35 si (1a3si * 7 tekrar )
 • 6-) 35 si

İki adet hazır ise fotoğraf da görüldüğü gibi kolları merkez gövdeleri birleştirerek örmeye başlıyoruz. ön yüzler dışa bakacak şekilde 2 merkezi sırt sırta verip birleştirmeye başlıyoruz ilk merkezden 7 ilmek örüp ikinci merkezden devam ediyoruz.  7 ilmek =14 ilmek döne döne öreceğiz( tıpkı kol ayak kulak yapar gibi )

tig isi yildiz yapimi 5

maxresdefault

nasil yapilir yapimi anlatimli tarif asamali knit star how to construction pattern8

]]>
https://kendinyapsana.com/amigurumi-yildiz-nasil-yapilir-yapimi/feed/ 0
TUNUS İŞİ PATİK YAPIMI DETAYLI ANLATIM https://kendinyapsana.com/tunus-isi-patik-yapimi-detayli/ https://kendinyapsana.com/tunus-isi-patik-yapimi-detayli/#respond Wed, 25 Apr 2018 00:00:00 +0000 https://kendinyapsana.com/tunus-isi-patik-yapimi-detayli/ Devamı...

]]>
Tunus İşi Patik Yapımı

Üzerini boncuklarla, fiyonklarla, çiçeklerle süsleyebileceğiniz tunus işi patikler sizlerle. Tunus işi patik zor gibi geliyordu. Ama videoları incelediğimde çokta zor olmadığını gördüm ve herkesin kolaylıkla yapabileceğini düşünüyorum. Tunus modelleri ileri ve geri şeklinde örülen kolay bir örgü modeli. Tek tığ gibi bir şiş ile yapılıyor. Tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Yine tunus işi tek tığında mm ölçüleri var. Örmek istediğiniz ipin kalınlığına göre tığ numaraları alabilirsiniz.

 1. adım : Patiğimize 22 zincir çekerek tunus örneği örmekle başlıyoruz.
 2. adım : 38 numara giyen biri için 29 sıra yeterli olacaktır. Siz ayağınıza göre ölçüsünü alın.
 3. adım : Şimdi patiğin üst kısmına geçiyoruz yani burun kısmına. 20  ilmek alıp son 2 ilmeği tığa almayıp eksiltmeye başlıyoruz. 4 ilmek kalıncaya dek bu işlemi tekrarlıyoruz.1 3

 

 1. adım : 4 ilmek ve boşta bıraktığımız iki ilmekleri sırayla aşağı iner gibi şişle toplayarak örüyoruz.Aynı işlemi tekrarlayıp 5 dilimden oluşturmuş oluyoruz.
 2. 2 3
 3. adım : Simetrik olarak yine aşağı doğru 29 sıra örüp tamamlıyoruz.
 4. adım : 18-12-18 olarak yuvarlak kısımdaki ilmeklere ayırın. Etrafta boş bıraktığımız ilmekleri örüyoruz ve birleştirmeye başlıyoruz. Bu şekilde burun oluşmaya başlayacak.
 5. adım : Topuktaki boş ilmekleri de ördüğümüzde iş tamamlanır. Şimdiden kolay gelsin.

 

 

 

 

]]>
https://kendinyapsana.com/tunus-isi-patik-yapimi-detayli/feed/ 0
EL ÖRGÜSÜ BAYAN HIRKA MODELLERİ https://kendinyapsana.com/el-orgusu-bayan-hirka-modelleri/ https://kendinyapsana.com/el-orgusu-bayan-hirka-modelleri/#respond Thu, 12 Apr 2018 00:00:00 +0000 https://kendinyapsana.com/el-orgusu-bayan-hirka-modelleri/ Devamı...

]]>

El Örgüsü Bayan Hırka Modelleri

Hırkalar, bayan giyiminde oldukça sık kullanılırlar. Geçmişten günümüze kadar kullanım açısından ve beğeni bakımından varlıklarını hep korumuşlardır. Yeni evlenenlerin, doğum yapanların ve daha pek çok kişinin dolaplarında yer alırlar. Hem sıcak tutarlar hem de birbirinden farklı ve güzel desenleriyle göz doldururlar. Hele bir de el örgüsü ile yapılan hırkalar çok daha değerli olmaktadır. El örgüsü hırkalar hem kişinin zevkini hem de emeğini yansıtmaktadır. Kendi dolaplarınız için el örgüsü hırkalar yapabileceğiniz gibi sevdiklerinize hediye etmek için de oldukça şık hırkalar yapabilirsiniz.

El Örgüsü Hırkalar Her Mevsimde Kullanılır

El örgüsü hırka denilince akla genelde kış mevsimi gelir. Ancak hırkalar her mevsim kullanılır. Özellikle kış aylarında kullanılsalar da bahar aylarında da oldukça kullanışlıdırlar. Bahar mevsimi için yapılan onlarca hırka modeli mevcuttur. Ayrıca oldukça ince ve şık olarak yapılmış hırkalar yaz akşamlarında da işe yaramaktadır. Ayrıca hırkalar geçmişten bir parça gibi düşünülse de son zamanlarda kombinlerde oldukça sık kullanılmaktadırlar. Oldukça şık modellerden oluşturulmuş el örgüsü hırkalar özellikle günlük giyimde kurtarıcı olmaktadır.

El Örgüsü Hırka Modelleri

El örgüsü ile yapılan hırkalarda birbirinden farklı ve güzel örnekler mevcuttur. Klasik hırka modellerinin yanı sıra son zamanlarda modern hırka modelleri de oldukça popülerdir. Klasikler, önden düğmeliler, önden bağlamalılar, manto görünümlü modeller, uzun modeller, kısa modeller ve daha pek çok model hırka yapımında kullanılmaktadır. Zevkinize göre bir model örneği ve beğendiğiniz renkteki iplerle dolaplarınıza şık hırkalar eklemeniz mümkündür.

]]>
https://kendinyapsana.com/el-orgusu-bayan-hirka-modelleri/feed/ 0
ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI https://kendinyapsana.com/orgu-canta-modelleri/ https://kendinyapsana.com/orgu-canta-modelleri/#respond Tue, 03 Apr 2018 00:00:00 +0000 https://kendinyapsana.com/orgu-canta-modelleri/ Devamı...

]]>
Örgü Çanta Modelleri

Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her türlü eşyamızı koyabilir, saklayabilir ve güvenli şekilde taşınmasını sağlayabiliriz. Deri çantalar, süet çantalar gibi sanayi ürünü çantalar göz önünde çok fazla bulunmaktadır. Farklılık arayan ve farklı olmayı seven kişiler ise, örgü çanta modellerinden yana tercihlerini kullanmaktadır. Çantada alışılmışın dışına çıkıp bir devrimi bozan kişiler, örgü çantalarını hazır alabilecekleri gibi kendileri de çantalarının imalatında patron olabilirler. Gerek kurslar yardımıyla çantalarını yapabilir gerekse el örgüsü çantaları kendi el emekleri ile yapabilirler.

Halattan Çanta Yapımı

Farklı modelleri kullanmayı seven, gelenekselin ve alışılmışın dışına çıkmaktan hoşlanan kişiler, halatın kalınlığından zariflikler elde edebilirler. Şakayıklarla süsledikleri halat ipten yapılmış çantalar, içerisi su geçirmez maddelerle kaplandığı takdirde her mevsimin kullanılan parçaları haline gelecektir. Kalın tığ veya şişlerle yapılan bu çanta modeli, genç ve orta yaşlı kesimin vazgeçemediği bir ürün olarak yerini bulacaktır. Marine görünümünde olan çantalarınız şıklığınızı arttırmaya yetecektir. Yapımı oldukça kolaydır ve ister sıkı örgü şeklinde isterseniz de gevşek örgü şeklinde halattan çanta yapabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=MPa4jnKg9h8

 

Artmış İpleri Değerlendirme

Çoğu kadın yapmış olduğu örgüler sonucunda birçok parça ipi değerlendirmeyi bilememekte ve kalan ipleri atmaktadır. Oysa kalan ipleri bir araya getirerek rengarenk çantalar elde edilebilir ve yazın cıvıltısı arasında, özellikle plajlarda kullanıma hazır hale getirilebilir. Büyüklüğünü dilediğiniz gibi yapabileceğiniz çantalarınızda güvenle eşyalarınızı taşıyabilir, sıcak ve nemden koruma altına alabilirsiniz. Ancak içerisine su geçirmez ürün koymadığınız her bir örgü çantanız suya karşı dayanıksız olacaktır. Bunu unutmamanızda fayda var. Ürünlerinizi elde ederken veya satın alırken bu noktayı gözden kaçırmamanız özellikle tavsiye edilmektedir.

]]>
https://kendinyapsana.com/orgu-canta-modelleri/feed/ 0